Як вказано на сайті рейтингу, за минулий рік показник України зріс на 3,8 пункта, що ілюструє позитивні зміни 8 з 12 економічних свобод, зокрема суттєві зміни позначилися на монетарній свободі і свободі інвестування, пише «Главком».
Україна оцінена останньою серед 44 країн Європи, а її рейтинг знаходиться нижче регіональних за загальносвітових показників.
«Значний прогрес був досягнутий у здійсненні реформ, щоб зробити країну більш процвітаючою, демократичною та прозорою, однак потрібно впроваджувати більше перетворень, включаючи боротьбу з корупцією, розвиток ринків капіталу, приватизацію державних підприємств та вдосконалення законодавчої бази та верховенства права. Загальний ентузіазм західних реформ зменшився, при цьому економічна стагнація продовжується», - йдеться також на сайті рейтингу.
У рейтингу враховані 12 свобод: від права власності до фінансової свободи. Три показники України оцінені гірше, ніж минулого року. Це право власності, свобода торгівлі, цілісність урядування. Показник фінансової свободи залишився на тогорічному рівні.
Україна знаходиться у групі країн з переважно не вільною економікою. Є ще чотири групи країн: з вільною економікою, переважно вільною економікою, помірно вільною економікою та депресивною економікою.
Переможцем цьогорічного рейтингу став Гонконг (результат - 90,2), далі йдуть Сінгапур (88.8), Нова Зеландія (84.2), Швейцарія (81.7), Австралія (80.9), Ірландія (80,4).
Естонія знаходиться на сьомому місці, Канада – на дев’ятому, Данія – на 12, Грузія – на 16, США – на 18, Малайзія - на 22, Німеччина – на 25, Румунія – 37, Казахстан – на 41, Польща – на 45, Франція – на 71, Киргизстан – на 78, Молдова – на 105, Росія – на 107, Білорусь – на 108, Пакистан – на 131, Іран – на 156, Туркменістан – на 169, КНДР – на 180.
ІА "Вголос": НОВИНИ