«В Україні завершується процес формування поліцейської держави і диктатури режиму бандократії. Після набрання чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом Генпрокуратура, МВС, СБУ, Держкордонслужба, Мінфін та Мін’юст спільним наказом затвердили Інструкцію про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні. Відповідно до Інструкції, негласні слідчі (розшукові) дії – це різновид слідчих дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню.

В документі визначаються такі види негласних слідчих (розшукових) дій як аудіо-, відеоконтроль особи, накладення арешту на кореспонденцію, огляд і виїмка кореспонденції, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, зняття інформації з електронних інформаційних систем без відома її власника, володільця або утримувача, обстеження публічно не доступних місць, житла чи іншого володіння особи, спостереження за особою в публічно доступних місцях, аудіо-, відеоконтроль місця, негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, спостереження за річчю або місцем у публічно доступних місцях.

Окрім цього, 18 жовтня набрав чинності Закон України «Про охоронну діяльність», ініціатором якого є сумнозвісний народний депутат Грицак, який став також творцем закону про біометричні паспорти і Єдиний державний демографічний реєстр. А також існують припущення, що він тісно пов’язаний із такою структурою, як ЄДАПС. Відповідно до закону, приватним охоронцям дозволять користуватися такими спецзасобами, як пристрій для відстрілу гумових куль несмертельної дії, балончик сльозогінного газу, гумовий кийок та кайданки.

Але останнім часом в Україні охоронці починають поводити себе брутально. У засобах масової інформації все частіше з’являються повідомлення про свавілля працівників приватних охоронних структур. Зокрема, сьогодні депутат Львівської міської ради Ірина Шалаковська заявила, що 27 грудня у Львові двоє охоронців, яких залучили до перевірки проїзних талонів в електротранспорті, перебуваючи у нетверезому стані, побили неповнолітніх студентів. У Києві, наприклад, треба з’ясувати яка охоронна структура задіяна у Київському відділенні «Універсал-банку» поблизу Оперного театру на вулиці Володимирській. Що це за люди, хто вони такі, чому чіпляються до клієнтів банків?

Чи можна говорити, що режим бандократії готується до масових переслідувань українців? Адже в Білорусії встановлення диктатури йшло за сценарієм, коли знищувалися опозиціонери за допомогою так званих карних псевдо справ. Давалися начебто орієнтування, на основі яких штучно формувалися кримінальні справи. Так діяли НКВД, КДБ і Гестапо. Чи буде рухатися Україна таким же шляхом? По суті, з числа охоронців поступово формується корпус опричників сім’ї Януковича. Хто ж тоді буде Малютою Скуратовим – син Януковича, чи хтось інший?

Чи існує вірогідність, що трагедія у «Каравані» була розіграна навмисно для того, щоб розширити права приватних охоронних структур, перетворивши їх фактично на неформальні збройні формування, діяльність яких на території України заборонена статтею 17 Конституції України? Чи могло це бути спеціально спланованою акцією, як і вибухи урн в Дніпропетровську та відрізані голови в Харкові? І чи може бути так, що мета цих акцій – введення репресивного режиму і залякування людей?

Такі закони не можна вважати дійсними, тому що вони приймалися з порушенням Конституції, адже не було депутатів, які начебто голосували за цей закон, а лише їхні картки, що використовувалися іншими особами. Ці рішення приймав антиконституційний парламент, а отже, це – закони, які не можна визнавати дійсними. Верховна Рада нового скликання повинна скасувати такого роду закони, адже депутати і їх сім’ї стануть першими жертвами дії цих так званих законів.

Українська Національна Консервативна партія звертається до лідерів опозиції негайно скасувати закони «Про охоронну діяльність», «Про Єдиний державний демографічний реєстр» та Кримінально-процесуальний кодекс. Адже окремі їхні положення грубо порушують конституційні права та свободи громадян України.

Українці, користуючись статтею 5 Конституції України про те, що єдиним джерелом влади в Україні є народ і ніхто не може узурпувати владу, не повинні виконувати ці антиконституційні положення. Окрім цього, для того, щоб урівноважити права охоронців та звичайних громадян України доцільно, мабуть, дозволити усім психічно здоровим громадянам володіти зброєю, щоб захистити себе від неправомірних посягань з боку неформальних військових формувань під назвою «приватні охоронні структури», - вважає Олег Соскін.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ