Як повідомляють Українські новини, згідно з постановою, готелям привласнюватимуться категорії від 1 до 5 зірок. Мотелям, пансіонатам, будинкам відпочинку, турбазам і кемпінгам привласнюватимуться лише категорії від першої до п'ятої, виходячи з рівня обслуговування.
Так, для здобуття «зірковості» всім об'єктам необхідно пройти сертифікацію послуг, які вони надають і отримати оцінку відповідності вимогам певної категорії, яка проводиться відповідно до правил обов'язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення, затверджених Держспоживстандартом.
Привласнювати «зірковість» і категорії об'єктам тимчасово буде Міністерство культури і туризму. Міністерство повинне створити комісію зі встановлення категорій, до складу якої входять його представники, представники Держспоживстандарту, інші зацікавлені органи центральної і виконавчої влади, органи по питаннях сертифікації, а також, за згодою сторін, представники громадських організацій.
У обов'язки міністерства також входить розробка і затвердження форми свідоцтва про привласнення категорії готелям, ведення реєстру цих свідоцтв і ін. Для привласнення «зірковості», власник або уповноважена ним особа повинна направити відповідну заявку для її розгляду органом по сертифікації, який приймає рішення про створення комісії з питань оцінювання готелю, призначає її главу і затверджує її склад.
За результатами оцінювання готелю, орган по сертифікації повинен направити документи в комісію з привласнення категорій, яка, у свою чергу, протягом 14 днів повинна вивчити ці документи і прийняти рішення більшістю голосів.
Свідоцтво про привласнення «зірковості» готелю видається комісією не більше ніж на 3 роки, або ж за наявності в готелі системи управління якістю, не більше ніж на 5 років.
Вартість робіт за оцінкою готелю вказується в договорі, який укладається між замовником і органом сертифікації. Інформація про «зірковість» готелю, згідно з документом, повинна вказуватися біля назви на її фасаді. Держспоживстандарт і інші органи центральної і виконавчої влади повинні протягом 3 місяців привести нормативно-правові акти у відповідність з цим порядком.
Нагадаємо, в грудні 2008 Кабмін заявив про наміри розробити заходи по підтримці інвесторів будівництва готелів до Євро-2012. На початку листопада 2008 прем'єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла всесторонню підтримку інвестиційним проектам підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи по футболу 2012 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ