Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник міністра праці та соціальної політики України Віталій Мущинін.

За словами Віталія Мущиніна, на сьогодні вже є на 106% більше звернень на оформлення житлових субсидій, ніж сімей, які на сьогодні отримують субсидію. Тобто, звернулися вдвічі більше громадян, ніж є тих, хто її на сьогодні отримує.

Та кількість звернень і далі зростатиме, особливо із наближенням опалювального сезону. Це пояснюється тим, що у літній період менша вартість житлово-комунальних послуг.

„У зимовий період ця кількість стрімко зростає. І якщо у серпні ми плануємо вийти на цифру від 290 до 400 тисяч сімей, які отримають субсидію, то вже у зимовий період ми маємо вийти уже на 1,5 мільйона сімей”, - сказав Віталій Мущинін.

На Львівщині станом на 24 серпня 2010 року житлову субсидію отримують 5,8 тисяч сімей, що становить 0,7% від загальної кількості сімей. На призначення субсидій за спрощеним порядком звернулося 5,2 тисяч сімей. І ще понад 5 тисяч листів із заявами та деклараціями про доходи та майновий стан надійшли до органів праці та соціального захисту населення.

Заступник міністра праці та соціальної політики України також розповів про надання субсидій за спрощеним порядком.

„Ще в жодній країні світу немає такої системи соціального захисту. А саме призначення субсидій, виходячи із 10% сукупного доходу сім’ї”, - зазначив Віталій Мущинін. - По-друге, ми перейшли на європейські стандарти при наданні соціальних послуг у вигляді житлових субсидій. Сьогодні запустили механізм спрощеного порядку отримання житлових субсидій”.

Цей механізм спрощеного порядку передбачає, що люди, які сьогодні звертаються за наданням субсидій, мають лише написати заяву та заповнити декларацію про свої доходи. Пенсіонерам уже непотрібно збирати підтвердження цієї довідки про доходи, адже ці дані тепер беруться з Пенсійного фонду. Що стосується заробітної плати працездатного населення, то людина бере зарплату нараховану за попередні 6 місяців з місця своєї роботи.

Також Віталій Мущинін розповів про деякі нововведення, а саме про заявочний принцип оформлення субсидій.

„За допомогою Пенсійного фонду ми розіслали на 9,3 мільйона адресів сімей, в яких є пенсіонери, заяви, бланки декларацій, зразки заповнення цих документів. Це робиться для того, щоб впровадити в Україні заявочний принцип оформлення субсидій, що полегшує процедуру отримання субсидій людям похилого віку”, - пояснив заступник міністра.

Що стосується статків родини, то вони можуть стати перешкодою на шляху отримання субсидії.

„Якщо сім’я має більше, ніж одну машину, то для нас це активна категорія людей, які мають доволі високі доходи. Також, якщо сім'я протягом року, коли готувалась до отримання субсидії, купила квартиру, то це є також підставою для відмови в отриманні субсидії. Якщо з'ясовуються причини придбання товарів на суму більше, ніж 10 прожиткових мінімумів, то рішення щодо надання субсидій вирішується відповідною комісією”, - розповів Віталій Мущинін.

Заступник міністра праці та соціальної політики України також спростував чутки про те, що наявність земельних ділянок чи паїв є перепоною для отримання житлових субсидій.

„Такого немає. Якщо земельна ділянка перевищує 6 сотих, то проводиться розрахунок можливих доходів від неї. Адже ця ділянка може використовуватися для сінокосіння, випасання худоби чи для інших цілей. Виходячи з цього, річний дохід від ділянки ділиться на 12 місяців і визначається частка доходу у питанні наданні субсидій. Якщо сім’я складається із непрацездатних громадян, у її складі є інваліди чи це багатодітна сім’я, то для них доходи від земельної ділянки можуть бути невраховані”, - зазначив Віталій Мущинін.

ІА "Вголос": НОВИНИ