У Державному космічному агентстві повідомили, днями в Києві партнерами підписано меморандум про взаєморозуміння, що передбачає створення спільного підприємства для практичної реалізації планів співробітництва, пише Кореспондент
У відомстві уточнили, документ підписали президент ЗАТ АФК Система і президент Leica Geosystems по регіону Європа, Близький Схід і Африка Андреа Кабручі.
Сторони, зокрема, планують створення загальноукраїнської мережі наземних референцних станцій (до 100 станцій) для забезпечення високої точності визначення координат (до одиниць сантиметрів) з використанням сигналів від глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС).
Угода передбачає також дистрибуцію в Україну продукції компанії Leica Geosystems і складання на українських підприємствах навігаційних приладів, зазначили в ГКАУ.
У ЗАТ АФК Система повідомили, створення СП очікується протягом найближчих двох місяців. Вартість проекту оцінюється в межах $ 5 млн, джерела інвестицій - власні кошти партнерів.
Як планується, вже до кінця 2011 року в Україну будуть введені в лад перша наземних референцних станцій 20, всю мережу в повному обсязі планується розгорнути протягом найближчих півтора років.
Також у компанії повідомили, що плани щодо співпраці в галузі створення перспективних систем зближення і стикування космічних об'єктів "передбачають зближення технологій та створення стандартних систем для європейських і російських ракет-носіїв.
ЗАТ АФК Система - основний акціонер ВАТ НПК Курс і ПАТ Елміз, що спеціалізуються на розробці і виготовленні складної електронної техніки, систем управління та засобів автоматики. Розроблена і виробляються в Україні радіотехнічна система "Курс" застосовується для пошуку, зближення і стикування пілотованих космічних кораблів з Міжнародною космічною станцією. (МКС).
Leica Geosystems - провідна європейська компанія в сфері створення геодезичних приладів і систем високоточного позиціювання з використанням ГНСС. За даними компанії, сьогодні під її управлінням в Європі функціонує близько референцних станцій 1300.
Дані від цих станцій застосовуються для вирішення різних завдань, включаючи створення та оновлення кадастрових планів і карт, визначення меж земельних ділянок та місця розташування об'єктів нерухомості, промислове та цивільне будівництво, проектні та вишукувальні роботи, прокладання трубопроводів та ліній електропередач, моніторинг зсувів грунтів і споруд, високоточна навігація на транспорті.
ІА "Вголос": НОВИНИ