Про це пише наукове видання sciencealert.
Основним компонентом вакцини стали наночастинки, що містять РНК. Вони проникають всередину імунних клітин і запускають захисні системи організму, які перешкоджають росту пухлин.
Вчені проводили експерименти на мишах. Спочатку їм вживили ракові пухлини, а потім ввели вакцину. Вона поглиналася клітинами імунної системи. Експеримент виявився вдалим - вакцина повністю запобігла розвитку раку у мишей, в той час як всі не вакциновані тварини померли протягом 30 днів.
Після цього вакцину вирішили ввести трьом пацієнтам з метастатичною меланомою. Почали терапію з малого дозування, після чого ще чотири рази вводили дози побільше. Випробування поки не завершені, однак судячи за попередніми результатами, вакцина ефективна навіть у малих дозах.
У першого пацієнта спостерігалося зменшення обсягу метастазів в грудних лімфовузлах. Другому метастази видалили ще до експерименту, і за сім місяців рецидиву не спостерігалося. У третього учасника експерименту припинилося зростання восьми метастатичних пухлин в легенях.
Дослідники також вказують на те, що виробляти вакцину досить швидко і недорого, при цьому вона може містити будь-які пухлинні антигени, що робить її універсальними ліками від раку.
ІА "Вголос": НОВИНИ