Такі підсумки наради у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Львівській області щодо проблемних питань у галузі поводження з безпритульними тваринами та будівництва притулків для їх тимчасового перетримання та перевлаштування новим власникам.
Для цього відповідним органам місцевого самоврядування та виконавчої влади рекомендували до 15 травня визначитися з виділенням земельних ділянок для будівництва притулку та приступити до розробки відповідної проектно-кошторисної документації. На повноцінне функціонування одного притулку, розрахованого на 500 собак та сотню котів щороку потрібно 4 млн гривень: це витрати на лікування тварин, заробітну плату працівникам, оренду та інші послуги.
- Станом на сьогодні недостатньо уваги приділяється профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що призводить до їх загибелі або каліцтва, забезпечення притягнення порушників до встановленої законом відповідальності, - каже начальник Державного
управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хомяк. - Окрім того, органи місцевого самоврядування не проводять на належному рівні роботу у галузі поводження з безпритульними тваринами, а також маємо випадки їх навмисного знищення
окремими комунальними підприємствами. Відтак політика безвідповідальності окремих комунальників спричиняє формування негативного іміджу України на міжнародному фоні, оскільки такі дії у більшості випадків ототожнюються з офіційною політикою держави.
В ідеалі прагнуть розвинути на Львівщині розширену інфраструктуру поводження з тваринами: створити зооготель, мережу консультацій для тварин та цивілізований зооринок.
ІА "Вголос": НОВИНИ