У затвердженому порядку зазначено, що центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, установи та організації, які є потенційними державними замовниками на випуск видавничої продукції для державних потреб, визначають тематику видань, які передбачаються до випуску за державним замовленням, та готують пропозиції до проекту державного замовлення.

Для підготовки пропозицій до проекту державного замовлення потенційні державні замовники оголошують інформацію про прийом від видавців пропозицій щодо випуску за державним замовленням видань визначеної тематики.

Потенційні державні замовники на підставі прийнятих від видавців пропозицій здійснюють попередній відбір видань для випуску за державним замовленням.
Тематичну та змістовну оцінку видань, попередньо відібраних потенційними державними замовниками, здійснюють утворені ними експертні ради.

З урахуванням висновків експертних рад потенційні державні замовники готують пропозиції до проекту державного замовлення на наступний рік.

Проект державного замовлення формується Мінекономрозвитку разом з потенційними державними замовниками в порядку, визначеному законодавством.

Після затвердження Державного бюджету України на відповідний рік, визначення і затвердження обсягів та складу державного замовлення державні замовники виносять на розгляд експертних рад переліки видань, які передбачаються до випуску за державним замовленням у поточному році, та з урахуванням висновків експертних рад затверджують їх у встановленому законодавством порядку.

До таких переліків включаються видання, що висвітлюють актуальні теми в контексті сучасних проблем державотворення та історії України, сприяють культурному, освітньому і науковому розвитку особистості, вихованню дітей та молоді, зміцненню науково-технічного та інвестиційного потенціалу держави, інтеграції України до європейського та світового співтовариства, задовольняють читацький попит відповідно до даних бібліотек України, а також видання, присвячені пам’ятним датам.

Державні замовники виходячи із затверджених обсягів державного замовлення та виділених на їх виконання коштів самостійно здійснюють вибір виконавців державного замовлення у порядку, встановленому Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Після виконання державного замовлення за погодженням із державним замовником виконавець має право на виготовлення за власні кошти на умовах, визначених авторським договором, додаткового тиражу видання поліграфічними чи іншими технічними засобами.
Оплата виконавцям здійснюється відповідно до умов укладених державних контрактів (договорів).

Контроль за виконанням державного замовлення покладається на державних замовників.
Виконавці несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання державного замовлення.

Розповсюдження видавничої продукції, випущеної за державним замовленням, здійснюється відповідно до затверджених державними замовниками розподілів тиражів видань.

ІА "Вголос": НОВИНИ