Завдяки останнім технологіям тривимірного друку, план будівлі, який можна розробити самотужки, перетворюється з комп'ютерної графіки на реальне помешкання.

Ця мрія все ще залишається недосяжною, але кілька груп архітекторів по всьому світу вже створюють перший в світі будинок за допомогою 3D друку.

Голландська студія DUS Architects - одна з фірм, залучених до проекту, - планує надрукувати будинок на березі одного з каналів Амстердама.

3D принтер має надрукувати цілу будівлю.

Призначений спеціально для цієї мети принтер KamerMaker вже сам є дивиною. Його назва перекладається з голландської як «виробник кімнат».

Його висота складає шість метрів і він може заповнити собою середню вітальню.

За допомогою різних видів пластмас і волокон з деревини, пристрій трансформуватиме розроблені на комп'ютері плани у перші зовнішні стіни будівлі, потім - у стелі й інші частини кімнат і, зрештою, у меблі.

Частини будівлі надрукують окремо, а потім зберуть на місці як величезний пазл. Краї елементів у формі гігантських частин конструктора Lego приєднають одна до одної без жодного цвяха, «зшивши» їх сталевими тросами.

Кожна частина будівлі створюватиметься за допомогою накладання шару за шаром, коли предмети набувають форми через друк тонких «скибочок» будівельних матеріалів, які нашаровуються один на інший.

Але спочатку компоненти будівлі надрукують і випробують у масштабі 1:20.
Будівництво, як правило, є повільним і кропітким процесом. Але цей 3D-проект має бути виконаний в досить стислий термін.

До кінця цього року планують повністю звести друкований фасад будівлі, хоча на повне завершення проекту знадобиться ще кілька років.

Будинок на березі каналу зводитимуть знизу вгору.

Хедвік Хейнсман, одна з архітекторів, залучених до проекту, каже, що естетика нижніх і верхніх частин будівлі відрізнятиметься.

«Верхні частини фасаду будуть орнаментовані найкраще, тому що до часу їх створення ми вдосконалимо наші знання про те, як працює принтер», - пояснює вона.

Цей проект може здатися науковою фантастикою, яка дуже дорого коштує, але насправді концепція належить тим архітекторам, які працюють зі скромними бюджетами із наголосом на соціальне житло - хоч і не позбавленим ідеалізму.

Джерело: ВВС

ІА "Вголос": НОВИНИ