За інформацією профспілки чиновників, мета акції – висловити протест проти планів держав ЄС скоротити зарплати і допомогу «єврократам», як називають у пресі працівників інститутів влади ЄС. Вони протестують також проти підвищення з 63 до 67 років пенсійного віку.
Службовці Єврокомісії та Європарламенту у страйку участі не беруть.
Як заявляють у профспілці Ради ЄС, урізання зарплат призведе в найближчі 15 років до скорочення купівельної спроможності єврочиновників на 60%.
У лютому вони вже проводили в Брюсселі акцію протесту проти запропонованого лідерами низки країн ЄС скорочення адміністративних витрат спільноти на 7 мільярдів євро в період з 2014 по 2020 роки. Представники профспілки стверджують, що витрати на оплату праці єврочиновників складають всього 3% у видатковому кошторисі бюджету ЄС.
Скорочення адміністративних витрат ЄС його члени обговорюють в рамках узгодження наднаціонального бюджетного плану на майбутні сім років. Обговорення наднаціонального семирічного фінансового плану, який члени ЄС так і не змогли затвердити минулого року, проходить на тлі жорсткості вимог до національних бюджетів та політики посилення фінансово-економічної інтеграції в регіоні.
За радикальне скорочення адміністративних видатків Євросоюзу виступає, зокрема, прем'єр Великобританії Девід Кемерон. За його словами, 16% європейських функціонерів отримують зарплату у розмірі більше 100 тисяч євро на рік.
Штат чиновників ЄС налічує більше 47 тисяч осіб, а середня зарплата працівників наднаціональних інститутів ЄС становить 5 тисяч євро без урахування податкових відрахувань.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ