Так, в оголошенні про наявність вакансії вказується номер звичайного мобільного телефону, проте після дзвінка на нього включається пере адресація на інший номер, з дорогою тарифікацією, розповів на сьогоднішній прес-конференції заступник директора Західного територіального управління МТС-Україна Роман Романівка. Подібні «розводи» траплялись і раніше, але зараз така форма набирає популярності, стверджує він.
За словами Романівки, є й інші методи видурення коштів з абонентів. Так, всілякі пропозиції переказати певну суму на рахунок (наприклад, як передоплата за отримання призу) зазвичай є шахрайством. При цьому, аферисти зазвичай представляються як організатори справжніх акцій, які проводить оператор.
Серед найбільш популярних махінацій — також прохання допомогти (оголошення на кшталт «дитині потрібна кров»), тарифікація за такими номерами може становити від 20 грн. за 12 секунду.
Окрім того, махлярів ловили на продажі фіктивних карток поповнення рахунку. Так в Запорізькій області кілька «підприємців» продали скетч-карток без кодів поповнення на суму 300 тис. грн.
Водночас, оператори признають, якщо шахраїв впіймати можна, то повернути кошти — ні. «Це практично нереально. Кошти розпорошуються, крім того мова йде про мобільні платежі, а не готівку», — повідомив Роман Романівка.
ІА "Вголос": НОВИНИ