Про це йдеться у Доповіді з питань правозахисної діяльності за підсумками 2017 року, повідомляє strana.ua.
Серед найбільш серйозних випадків порушення права людини - покарання і викрадення в контексті конфлікту на Донбасі, тортури, небезпечні для життя умови утримання у в'язницях, довільні арешти і затримання, відсутність незалежності суддів.
У звіті йдеться також про масштабну корупцію на рівні влади, цензури, блокування сайтів. Про те, що уряд не здатний притягнути до відповідальності тих, хто вчинив насильство щодо журналістів і антикорупціонерів.
В доповіді Держдепу повідомляється про насильство щодо етнічних меншин і осіб ЛГБТ-спільноти.
А також наголошується, що має місце безкарність посадових осіб через те, що уряд не вживає належних заходів для переслідування або покарання осіб, що вчинили зловживання.
Що стосується порушення прав людини на Донбасі, то в Держдепі звернули увагу на зникнення людей, незаконні затримання, тортури.
Крім того, Держдеп вказує на обмеження свободи слова, зборів і об'єднань, пересування, а також обмежений доступ для надання гуманітарної допомоги в регіоні.
Окремий розділ доповіді щодо порушень прав людини в Криму.
Наголошується, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі утруднене через відсутність контролю українського уряду на цих територіях, а також відмови Росії, і очолюваних нею сил, розслідувати зловживання.
ІА "Вголос": НОВИНИ