Головною вимогою громадян є відставка тимчасового президента Діонкунди Траоре, призначеного на цю посаду під тиском світової спільноти, відзначає Reuters. На думку учасників акції, Траоре, який раніше працював спікером парламенту, повинен замінити капітан Амаду Саного - лідер революціонерів, які повалили в кінці березня колишній уряд країни.
При цьому багато хто з протестуючих незадоволені тим, що Саного погодився поступитися зовнішньому тиску і допустити призначення спікера на посаду тимчасового президента. Учасники акції стверджують, що це рішення йде врозріз з побажаннями громадян країни.
Ніяких заворушень і безчинств протестувальники не влаштовують. Військовослужбовці, які охороняють президентський палац, не втручаються.
Як повідомлялося раніше, наприкінці березня група солдатів на чолі з капітаном Саного повалила владу Амаду Тумані Туре, який користувався широкою підтримкою Заходу і сусідніх африканських країн. Туре, не заважав іноземним компаніям вивозити з Малі природні ресурси, в Європі і США користувався славою "демократа", однак на батьківщині його вважали творцем системи тотальної корупції. Крім того, повсталі проти нього військові звинуватили главу держави в нездатності придушити заколот туарегів на півночі країни.
Після повалення Туре країни Заходу і африканські сусіди Малі зажадали негайно відновити його у владі, погрожуючи різноманітними санкціями. Оскільки ні військові, ні прості жителі країни на це не могли погодитися, був знайдений компроміс: тимчасовим керівником країни призначили спікера парламенту - соратника екс-президента. Проте жителі країни все одно виявилися незадоволені, оскільки репутація серед співгромадян Траоре також небездоганна.
Джерело: Lenta.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ