Про це повідомляє член правління ЦПК Олександра Устінова.

У Центрі нападників пов’язують із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

«Лідером контрмітингу під стінами Антикорупційної прокуратури виступив Ілля Ківа, колишній підлеглий та екс-радник Авакова, який працював у МВС начальником департаменту протидії наркозлочинності, а потім пішов у політику», - нагадують у ЦПК.

За словами активістів, Ківа вже підтримував сина Арсена Авакова, коли його арештували співробітники НАБУ у «справі рюкзаків», а прокурори САП обирали запобіжний захід у суді.

«Тепер же «захист» Ківи знадобився і самим прокурорам Холодницького, які раптово закрили «справу рюкзаків Авакова», - додають у ЦПК.

Разом з Ківою на мітингу були бабусі та молодики спортивної статури з тортами і зеленкою.

Як зазначає Устінова, ці молодики очікували на приїзд Шабуніна і напали на нього одразу ж, як тільки той вийшов з машини та пішов у бік САП.

За її інформацією, у Шабуніна кинув зеленку активіст «Братства» Дмитра Корчинського Ростислав Федорко. У ЗМІ повідомлялося, що він був у команді агітаторів під час передвиборчої кампанії Іллі Ківи в народні депутати.

На фотографіях Федорко стоїть поруч із Олексієм Сердюком та невстановленою особою.

За даними ЗМІ, Сердюк займав посаду командувача батальйону спеціального призначення МВС «Свята Марія».

Цей підрозділ постав на основі добровольчого формування, створеного у 2014 році Корчинським. Його розпустили начебто через небажання керівництва Національної поліції відправляти його бійців у зону АТО.

Наразі Середюк заявляє, що є членом «Всеукраїнського союзу ветеранів АТО» – громадської організації, створеної минулого року Іллею Ківою.

Сам Корчинський тепло відгукується про Ківу, вони підтримують дружні стосунки та навіть подорожують разом. Ківа своєю чергою в одному з інтерв’ю говорить, що за Корчинського та Авакова «готовий перегризти горло».

17 липня у день акції та нападу на Шабуніна поліція затримала двох чоловіків.

У той же день обох відпустили, склавши адміністративні протоколи за дрібне хуліганство, попри те, що через їхні дії Шабунін дістав хімічний опік обох очей.

«Це і не дивно, адже дані про ще трьох осіб з групи провокаторів можна знайти… на офіційному сайті поліції охорони МВС. Ймовірно, вони працюють у відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» цього підрозділу», - заявляє Устінова.

Офіційний статус цього угруповання – відділ воєнізованої охорони безпеки життя Департаменту поліції охорони МВС.

Як зазначають у ЦПК, неформально проектом «Безпека життя» курує Ілля Ківа.

«Наприклад, у квітні 2018 року він разом з Трухановим презентував відкриття підрозділу воєнізованої охорони в Одесі», - зазначає активістка.

За її словами, у 2017 році під час презентації Ківою такого самого підрозділу у Бучі він розповідав, що проект створили під патронатом очільника МВС, і він «працює при прямій співпраці з Національною поліцією».

«За словами Ківи, члени воєнізованої охорони офіційно працевлаштовані та отримують зарплатні, а сам проект на старті утримується коштами «інвесторів», хоча згодом має фінансуватися з міських бюджетів», - розповідає активістка.

Ще один учасник провокацій – Руслан Качмала. Він відтягував нападників від Шабуніна та захищав їх перед поліцією.

«Свого часу Качмалу вигнали з «Правого сектору» та «Азова». Згідно із заявою «Правого сектору», вигнали за те, що він «зблизився з кримінальним світом і при тому оточив себе тісними зв'язками з МВС», - розповідають у ЦПК.

Ще він пов’язаний із воєнізованою охороною «Безпека життя», про що сам розповідав журналістам.

Користувачі соцмережі Facebook впізнали ще декількох нападників на Шабуніна. Серед них – члена з батальйону «Азов» Дениса Шубіна (за іншими даними – Шестакова) та, як називають у ЦПК, ймовірних кураторів провокацій – Миколу Коханівського та Руслана Журила.

Журило - керівник ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна корпорація», один із підозрюваних НАБУ у справі екс-народного депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка.

Минулого року його арештувало НАБУ, але він вийшов під заставу у 12 мільйонів гривень, які вніс народний депутат від НФ Микола Княжицький.

Журила вважають менеджером екс-народного депутата Миколи Мартиненка та підозрюють у завданні збитків державі на 300 мільйонів гривень.

Микола Коханівський – керівник добровольчого батальйону ОУН, який приходив на суди по обранню запобіжного заходу Руслану Журилу, де захищав останнього.

Як повідомляв «Вголос», під приміщенням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури протестує близько 200 людей: частина – проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, інші – підтримують прокурора САП. Між протестувальниками стався конфлікт, в якому взяли участь громадський активіст Віталій Шабунін і народний депутат Ілля Ківа.

 

 


 

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ