«Якщо у померлого нема спадкоємців ці землі беруться на облік і здаються в оренду. Якщо протягом року новий власник так і не з’явиться, землі переходять в комунальну власність сільської ради або районної ради – у випадку, якщо земля поза межами населених пунктів», - пояснив заступник голови Львівської ОДА Ярослав Панюра на сьогоднішньому засіданні Львівського прес-клубу.

У випадку якщо власник таки з’явиться і оформить усі документи орендна плата буде зараховуватись йому, а не в місцевий бюджет. Також власник зможе достроково розірвати договір оренди, але лише в кінці сільськогосподарського року (восени, після збору урожаю).

Таким чином в області намагаються дати можливість обробляти близько 60 тис. гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фермерські господарства радо скористались такою можливістю. «15,6 тис. га вже надано в оренду, - повідомив в.о. начальника головного управління Держкомзему у Львівській області Микола Пшевлоцький. – Якщо надати в оренду всі 60 тисяч гектарів це, як мінімум, 24 млн. грн. поступлень у місцеві бюджети».

Зараз середня ставка оренди на землі сільськогосподарського призначення – 3% від її повної власності в рік. При ціні за гектар в 10-15 тис. грн., річна оренда складає близько 300-400 грн.

ІА "Вголос": НОВИНИ