Як пише "Новий регіон", з посиланням на начальника управління освіти Ірину Заєць, таке рішення було прийнято міською радою.
За словами Заєць, батьки, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися в інтернаті номер 4, можуть влаштувати їх в будь-яку школу міста. Однак при цьому видання наводить і позицію батьків, які стверджують, що чиновники управління освіти чинили на них тиск, змушуючи написати заяву про відмову від навчання в інтернаті номер 7, і, що вони досі не знають, де їхні діти будуть навчатися наступного року.
Треба зазначити, що інтернат номер 7, єдина в Севастополі освітня установа такого роду, де навчання ведеться державною мовою, був створений в 1994 році на базі дитячого садка для дітей українських військовослужбовців. Якщо спочатку в ньому навчалося 200 дітей, то зараз тільки 50 вихованців, причому, в основному це діти з малозабезпечених і багатодітних, а не сімей військових.
Рішення про ліквідацію інтернату та відновлення на його місці дитячого садочку міські чиновники пояснюють тим, що його інфраструктура та матеріально-технічна база не відповідають статусу. Зокрема, там немає спортивного майданчика, спортзалу, приміщень для занять працею.
Нагадаємо, що російська мова отримала статус регіональної в Севастополі в 2006 році, за рішенням місцевих законодавчих зборів. У 2010 році Ленінський районний суд міста скасував це рішення, проте на наступний рік Севастопольський апеляційний адміністративний суд знову підняв статус російської мови до регіональної. Більшість населення в місті, за даними "Медіапортал Севастополь", становлять росіяни (71,6 відсотка), українців 22,4 відсотка, татар - 1,2 відсотка.
Джерело: Lenta.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ