В Україні 23 лютого "Укренерго" не надало обмеження споживання електроенергії. Однак в Одесі та Одеській області діятимуть стабілізаційні відключення, а в деяких вузлах по всій країні відбуватимуться відключення за графіком через пошкодження мереж та аварійних поломок.

Як передає ДТЕК, загалом графіки не діятимуть у Києві, Київській та Дніпропетровській областях.

«Однак внаслідок пошкодження мереж »Укренерго« у деяких енерговузлах можливі відключення за графіком. Через мережеві обмеження в Одесі та Одеському районі діятимуть графіки стабілізаційних відключень», – йдеться у публікації.

Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей поки що недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових і сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання в піковий ранковий і вечірній годинник.

Крім того, росіяни з жовтня 2022 року здійснили десятки ракетних та дронових атак на об'єкти магістральних мереж «Укренерго», завдавши масштабних та складних пошкоджень. Відновлення функціоналу цих об'єктів все ще потребує значних ресурсів та часу.

Як писав «Вголос», ватажок «вагнерівців» пригожин визнав та показав величезні втрати рф.

Також ми повідомляли, що у Києві затримали жінку, яка наводила ракети рф по позиціях українських військових.

ІА "Вголос": НОВИНИ