За його словами, сьогодні умови в Україні, котрі формують ціну кредиту, заставляють банки тримати високі відсотки на кредити. Ще у 2007-2008 роках, банки, у зв’язку із наміром захопити якнайбільшу долю ринку, могли надавати кредити собі в збиток, тобто відсоток був менший ніж рівень інфляції. Зараз такий варіант неможливий.

«Ціна кредиту визначається умовами: ризиками і інфляцією. При інфляції в 20% немає про що говорити і при відсутності дешевих ресурсів на наших ринках. Якщо ми хочемо, щоб були нормальні процентні ставки, то треба думати, щоб у нас був довгий і дешевий ресурс, якого у нас немає, а це пенсійні фонди, страхові компанії, ну і ще відповідний рівень інфляції. На найближчу перспективу нам це не світить. Ми будемо виходити з кризи в дуже складних умовах і процентні ставки будуть дуже дорогі», - повідомив Олександр Сугоняко.

Він звернув увагу на те, що ризики сьогодні в країні зростають катастрофічно.

«Річна ставка у 25% - не є нереальна, якщо в минулому році у нас було 22% інфляції. Банки ж дають під 40% кредити і є бізнеси, котрі відбивають цю вартість, наприклад торгівля, але це локальні речі. Це не є системний підхід і воно не підніме економіку. Банки хочуть економічними методами повернути довіру, але якби влада втрутилася і сказала навпаки: депозити по 12%, кредити по 15%, то так було б краще, якщо б звичайно, це можна було зробити», - зазначив Олександр Сугоняко.

ІА "Вголос": НОВИНИ