Про це йдеться у звіті аналітичної групи Da Vinci AG.
Такі висновки підтверджують і у компанії GfK Ukraine, у якій запевняють, попри високі темпи економічного зростання і зниження темпів інфлації, українці побоюються робити великі покупки.
Падіння споживчого попиту свідчить про зростання бідності в країні та зміну структури споживання. Населення змушене купувати дешеві товари, а в структурі продовольчого кошика частка споживання картоплі, круп і хлібобулочних виробів доходить до 45%.
Нагадаємо, у першому кварталі індекс споживчої інфляції залишився на нетрадиційно низькому рівні. У січні-лютому цей показників був на позначці 0,2%, у березні збільшився до 0,3%.
Найбільше за три місяці подорожчало пальне – на 2,6% та яйця, м'ясопродукти та риба - на 11,5%. Проте ріст цін на цю групу товарів був нівельований зниженням цін на молочну продукцію, сир, вершкове і рослинне масла, овочі, а також цукор.
Прогнози на ІІ квартал року залишають оптимістичними – щомісячний рівень інфляції навряд буде істотно відрізнятися від показника березня. Такий рівень інфляції протримається допоки на ринку продуктів харчування буде надлишок товару. Тому, припускають, що зростання інфляції в Україну почнеться не раніше другого півріччя, коли будуть зрозумілі обсяги врожаю 2012 року.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ