Як повідомляє прес-служба народного депутата України Олега Панькевича, учасники слухань обговорили питання доопрацювання та внесення до Верховної Ради України проекту Закону «Про зовнішню трудову міграцію», про діяльність дипломатичних та консульських установ у сфері забезпечення прав та інтересів трудових мігрантів, про реалізацію виборчих прав громадян України, що перебувають за кордоном, запровадження інституту тимчасової опіки з метою захисту дітей трудових мігрантів та інші.
Як зазначив у своєму виступі Олег Панькевич, за всі роки незалежності українська влада практично нічого не зробила для того, щоб міграційні процеси стали цивілізованими, щоб запрацювали всі ланцюжки інфраструктури з виїзду, працевлаштування, переказу грошей, поверненню мігрантів на Батьківщину.
«Для позитивного вирішення проблеми потрібна злагоджена робота органів виконавчої влади, Верховної Ради України, зокрема, народних депутатів, представників громадських організацій, які працюють у царині захисту трудових мігрантів. Ми повинні усвідомлювати, що державна політика у цій сфері залишається непослідовною та малоефективною, тому нам насамперед необхідно враховувати важливість внесення змін до законодавства України, зокрема, ухвалити закон «Про зовнішню трудову міграцію», укласти відповідні двосторонні міжнародні угоди, посилити інституційну спроможність українських консульств за кордоном і, звісно, створити сприятливі умови для повернення трудових мігрантів в Україну», – зазначив Олег Панькевич.
Він наголосив на євроінтеграційному контексті трудової міграції, що є особливо актуальним в умовах вирішення європейського майбутнього країни. Народний обранець підтвердив це, зокрема тим фактом, що про потребу включення проблемних питань у сфері міграції до національних стратегій економічного та соціального розвитку йдеться у тексті проекту Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, у ст.16 та ст. 17.
«Сьогодні майже половина українських трудових мігрантів проживає та працює в країнах ЄС. Так, трудові мігранти є фактично громадянами України, які вже успішно адаптувались до стандартів ЄС, і, повертаючись на Батьківщину, саме ці люди культивують тут європейські стандарти та цінності», – коментує свободівець.
Олег Панькевич подав на розгляд Комітету текст рекомендацій комітетських слухань на тему: «Нормативне регулювання зовнішньої трудової міграції в контексті євроінтеграції», які буде розглянуто на наступному засіданні комітету.
На завершення комітетських слухань Олег Панькевич висловив подяку всім, хто працює над вирішенням проблеми мігрантів, особливо громадським організаціям українців за кордоном.
У слуханнях взяли участь народні депутати, представники уряду, науковці, громадськість, зокрема голова Комісії у справах трудових мігрантів УГКЦ, Григорій Селещук, науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Оксана П’ятковська, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Олена Малиновська, голова Асоціації українців регіону Мурсія Лариса Пономаренко, голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олександр Черненко, програмний директор ГО Інформаційно-правовий центр «Наше право» Оксана Ващук-Огданська та інші.
ІА "Вголос": НОВИНИ