Як інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, учасники засідання обговорили питання визначення критеріїв успішного розвитку інноваційного дорадництва та оновлення програми сертифікації дорадників та експертів-дорадників України. Також було порушено питання створення Державної системи сільськогосподарського дорадництва.
У круглому столі взяли участь представники Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, Спілки сприяння розвитку СЗТ в Україні, компанії «БіоІнвест», науково-педагогічні працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету харчових технологій та ІПО Уманського державного університету.
Міністерство аграрної політики та продовольства України представила начальник відділу координації дорадництва та соціального розвитку села Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Ірина Кіріна. Під час свого виступу вона зазначила, що забезпечення інноваційного розвитку сільського господарства і сільських територій є стратегічною метою реформування організації сільськогосподарського дорадництва.
Здійснити таку реформу можливо шляхом ведення просвітницької діяльності з питань впровадження державної аграрної політики та надання соціально спрямованих дорадчих послуг сільськогосподарським товаровиробникам, сільському населенню й органам місцевого самоврядування. У зв’язку з цим передбачається створити Державну систему сільськогосподарського дорадництва з використанням науково-технічного потенціалу закладів та установ Мінагрополітики України та Національної академії аграрних наук України.
ІА "Вголос": НОВИНИ