Без зовнішньої допомоги українські запаси ракет протиповітряної оборони можуть закінчитися в березні 2024 року.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що затримки з фінансуванням і поставками зброї країнами Заходу можуть привести до суттєвого дефіциту українських зенітних ракет. Це дозволить росіянам більш агресивно атакувати українські війська або навіть прифронтові міста.

Видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американських чиновників, без поповнення західною допомогою українські запаси ракет протиповітряної оборони закінчаться в березні 2024 року. 

Українські чиновники нещодавно попередили, що Україна стикається з «критичною нестачею» ракет протиповітряної оборони, оскільки затримки із західною допомогою продовжують змушувати Україну накопичувати матеріальні засоби.

«Російські війська регулярно тиснуть на українську систему протиповітряної оборони, завдаючи ударів російськими ракетами і безпілотниками, в поєднанні з іранським та північнокорейським озброєнням. Таким чином РФ намагається змусити українські війська витрачати ракети протиповітряної оборони, а також передислоковувати системи ППО подалі від лінії фронту», – йдеться у звіті.

ІА "Вголос": НОВИНИ