«Ми знаходимося сьогодні не у фазі розвитку чи стагнації. Тут можна однозначно говорити про депресію і трансформацію тої економіку, котра була, у іншу. В цих умовах будуть працювати зовсім інші принципи», - зазначив Олександр Сугоняко.

Він наголосив на тому, що вихід з кризи лежить лише на шляху повернення довіри населення України до влади. Через повернення довіри, державна влада може залучити кошти від населення в економіку країни, замість того, щоб шукати їх у МВФ та в інших країнах.

Сьогодні кризовій ситуації потрібно поставити правильний діагноз, тобто знайти причину кризи. Однак сьогоднішній політикум не в стані зробити цього, тому склад влади повинен бути принципово іншим, зауважив Олександр Сугоняко.

За його словами, грошей в країні сьогодні вистачає для подолання кризи. Владі потрібно вибрати правильний напрям допомоги і населенню, і банківській сфері й іншим галузям, котрі потерпають від кризи.

«Не банки зробили кризу, а з економіки вона прийшла. Не треба банкам допомагати. Покажіть, які галузі, куди, кого і як банки можуть кредитувати сьогодні. Де почнеться нормальний попит на товари і платоспроможність», - вважає Олександр Сугоняко.

Водночас допомогти населенню сьогодні не є так складно.

«Треба порахувати скільки осіб сьогодні реально не здатні платити кредит. Вихід такий: потрібно порахувати скільки таких людей є по Україні одна тисяча чи дві. Скільки ці люди мали б повернути банкам відсотків по платежах цього року. Вибрати найслабкіших людей. І нехай держава викупить на ті 100 млн., на 200 млн., на мільярд. Це не проблема сьогодні. Потрібна просто допомога конкретній людині. Для того, щоб вона не прив’язувала себе до банку і не обливала себе бензином. Так само по депозитах: є люди, котрі можуть жити без них, а є ті, котрі не можуть. Має бути конкретна допомога», - додав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ