Про це він заявив в інтерв'ю L'Echo, пише «Європейська правда».
«Якщо ми не контролюємо зовнішні кордони, якщо ми не будемо стежити за зовнішніми кордонами Шенгенської зони, то, мабуть, буде корисно зробити міні-Шенген», - зауважив він.
«І якщо це не спрацює, тоді кожна країна (Шенгену) буде сама по собі. Я, звісно, не бажаю, щоб дійшло до цього», - наголосив Дейсселблум.
За його словами, до міні-Шенгену могли б увійти країни, які приймають до себе найбільшу кількість мігрантів.
«Це Швеція, Німеччина, Австрія, Бельгія і Нідерланди. Ми перебуваємо в однаковому становищі, тому ми хочемо працювати якомога тісніше», - відзначив голова Єврогрупи.
«Дуже важливо з економічної точки зору, щоб наші кордони залишалися відкритими. Це наш головний пріоритет: збереження Шенгенської зони», - наголосив він.
«І я сподіваюся, що так і буде. Але саме тому, що основні витрати, пов'язані з прийомом іммігрантів в Шенгенській зоні падають на кілька країн, це спонукає їх закрити свої кордони, тому що вони вже не в змозі оплатити ці витрати», - підкреслив Дейсселблум.
Він також зазначив, що є не дуже оптимістичним щодо перспектив збереження Шенгенської зони в її нинішньому вигляді.
В уряді Нідерландів обговорюють ідею створення «міні-Шенгену» і введення паспортного контролю на кордонах з рядом країн ЄС.
Нагадаємо, минулого тижня Франція, через теракти у Парижі, звернулася до Ради Європейського Союзу з проханням змінити Шенгенський кодекс про кордони.
ІА "Вголос": НОВИНИ