Після відносного спокою ми знову порушуємо тему ковіду, тому що динаміка основних показників протягом останніх двох тижнів зростає. Зараз ми ще знаходимось в зеленій зоні, але швидше за все деякі райони будуть віднесені до іншого рівня епіднебезпеки.
Про це «Вголосу» розповів очільник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.
"Ще місяць тому в області госпіталізовували за добу від 10 до 20 пацієнтів, зараз їх не менше сорока. Збільшується кількість виїздів швидкої допомоги до пацієнтів з підозрою на ковід. Якщо минулого місяця цей показник становив близько двадцяти пацїєнтів, то зараз маємо -50. У лікарнях області перебувають 444 пацієнти( у серпні в середньому їх було 121 - ред.)" – говорить Орест Чемерис.
Чергова хвиля коронавірусної хвороби набирає нових обертів.
Єдиним способом протидіяти захворюванню голова департаменту охорони здоров’я вважає вакцинацію.
"Вакцина захищає від будь-яких штамів коронавірусу. Препарат містить неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють або імітують хворобу", - каже Орест Чемерис.
Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики щодо вакцинації. зазначає що жодна людина з числа тих, чиє життя забрав коронавірус, не була вакцинованою.
Є рекомендація, МОЗ що людина, яка перехворіла на коронавірус може бути вакцинована або відразу після одужання, якщо від початку хвороби пройшло не менше 28 днів,
Згідно з проведеними дослідженнями, найменш реактогенною є вакцина Coronavac
Втім, існує безліч міфів щодо вакцинації.
Не можна мочити місце уколу
"В день вакцинації можна і потрібно приймати душ. Можна піти в басейн. Жодних обмежень в стилі життя немає" -, каже Наталя Іванченко.
У день вакцинації не можна займатися спортом.
Проведення вакцинації не є підставою для відміни тренувань.
"Це рутинна практика імунізації, яка не потребує зміни в стилі житті людини",- розповідає імунологиня.
Вакцина призводить до безпліддя.
«Поширюється твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Це не так. Немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону», – розповідає Наталія Іванченко.
Вакцинація вигідна лише фармацевтичним кампаніям
«В першу чергу вакцинація вигідна людині,якій її проводять. Економія на здоров’ї – сумнівна та небезпечна. Тому краще вакцинуватися якісними препаратами, до того ж, робити це потрібно не так часто. Щоб вакцинація була безпечною, потрібно обирати якісні вакцини»,- каже лікарка.
Читайте за темою:
Школи Львівщини вже готуються до дистанційного навчання. Подробиці
Українці масово підробляють сертифікати про COVID-вакцинацію: скільки осіб затримали на Львівщині
«Pfizer» чи «Coronavac»: список найпопулярніших вакцин на Львівщині
ІА "Вголос": НОВИНИ