Про це в інтерв'ю журналу «Країна» розповів військовий експерт Олексій Арестович.

«В сучасному світі такі сильні держави як Ізраїль чи США воюють проти таких неурядових організацій як Хамас, Хезболла, "Аль-Каїда" чи Талібан. Чому? Бо це принципово інші структури, ніж держави. Вони по іншому діють та воюють», - сказав він.

На його думку, щоб зрозуміти відмінність між урядовими та неурядовими мілітарними організаціями треба уявити футбольний матч.

«Наприклад, змагається дворова футбольна команда розбишак із чиновниками міністерства. Для перших футбол – життя та гра, для бюрократів – служба. Перші розуміють один одного з півслова, другі – щохвилини влаштовують наради, інтригують, готують папірці. Тому організації з військовим бюджетом в декілька тисяч доларів можуть протистояти державам з їхніми мільярдними бюджетами. Американці витрачають 92 мільйони доларів на вбивство одного таліба. Якби вони заплати 30 тисяч баксів іншому талібу – було б ефективніше. Переплюнули їх тільки ізраїльтяни. Вони під час Другої Ліванської війни тратили на одного бійця Хезболли 97 мільйонів доларів».

«Це говорить про те, що сучасні армії стали бюрократичними структурами, - продовжує Олексій Арестович. - Вони довго приймають рішення, не ефективно передають інформацію та часто викривляють її. А Хезболла всіх цих проблем не має. Ці організації законспіровані. От може жити людина. Вона отримує наказ підбити ізраїльський танк. Бере в певному місці зброю і підбиває. Потім скидає зброю. Наступні п'ять роки може жити цілком мирним способом життя до нової активації».

Через відсутність бюрократичної складової, підсумовує експерт, неурядові мілітарні організації виграють у швидкості.

«Війна – це боротьба за виграш у просторі та часі. Поки уряд віддасть наказ, поки він дійде до виконавців - купа часу. Тому неурядові організації виграють».

Джерело: Gazeta.ua

ІА "Вголос": НОВИНИ