Для цього вони провели ряд досліджень. Під час експерименту чоловікам показували фотографії, на яких було видно тільки очі з трьома різними емоціями: доброзичливою, агресивною і нейтральною.
Кому вони належали - чоловікам чи жінкам, - добровольці не знали.
Разом зі знімками їм видали картки зі словами, з яких треба було вибрати ті, які найкраще описували настрій власників очей. Як пише "Комсомольская правда в Украине", поки чоловіки думали, вчені за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) вивчали, що відбувається у них в голові.
«Представники сильної статі вгадували емоції своїх побратимів в два рази точніше, ніж почуття дам», - розповідає керівник дослідження Борис Шиффер. Його слова підтвердили і результати МРТ.
За словами Шиффера, коли чоловіки роздивлялися знімки з жіночими очима, зони мозку, пов'язані з емоціями, були практично пасивні.
«А очі представників своєї статі порушували активність у так званому мозковому емоційному центрі - мигдалеподібному тілі правої півкулі», - констатує вчений.
Науковці зазначають, що мигдалеподібне тіло відіграє важливу роль у визначенні психічного стану іншої людини, тобто при усвідомленні чужих почуттів, мотивів, манери поведінки.«Саме знижена активність мигдалеподібного тіла заважає чоловікам правильно зрозуміти почуття жінок», - підсумовує Шиффер.
Джерело: ТСНІА "Вголос": НОВИНИ