Тканини утворилися самостійно з плюрипотентних стовбурових клітин.
Плюрипотентні клітини, наприклад, ембріональні стовбурові (ЕСК) та індуковані плюрипотентні, високо цінуються за можливість їх використання як матеріал для отримання людських клітин різних типів. Не так давно вчені отримали з «універсального матеріалу» ембріональних кліток миші добре організовану структуру, яка нагадує за своїми властивостями тканину живого організму. Зроблено це було in vitro, тобто у пробірці.
Цього разу Токушиге Накано і його колеги з Лабораторії органогенезу і нейрогенезу RIKEN показали, що людські ЕСК також володіють здатністю до самоорганізації. У дослідженні, опублікованому в журналі Cell – Stem Cell і викладеному в журналі Nature, учені описують, як з ЕСК ними була отримана кулевидна форма, яку цілком можна назвати тканиною ока, що виросла самостійно.
На 26-й день в ній налічувалося близько 9 тисяч клітин, а до сорокового дня ця структура склалася усередину, утворюючи «мішечок» – прообраз очного келиху – розміром близько 550 мікрометрів. До 126-го дня на ній сформувалася сітківочна поверхня, що нагадує сітківку ока дорослої людини.
Джерело: Вести.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ