На мігрень страждає близько 14% дорослих. При цьому мігрень – «дорога» хвороба: вартість її лікування висока, плюс вона може приводити до істотного зниження працездатності.
«Молекулярні механізми мігрені погано вивчені. Варіанти послідовностей, виявлені за допомогою цього мета-аналізу, можуть стати відправною точкою для подальших досліджень, які допоможуть нам краще зрозуміти патофізіологію мігрені», - пояснив один з авторів дослідження Карі Стефансон (Kari Stefansson), президент компанії deCODE genetics.
Стефансон і його колеги проаналізували результати 29 генетичних досліджень, в яких брало участь більше 23 тисяч хворих мігренню і більше 95 тисяч здорових людей. Вчені виявили 12 ділянок ДНК, варіації в яких пов'язані з виникненням мігрені, 5 з них були досі невідомі. Крім того, вчені виявили ще 134 ділянки геному, роль яких у виникненні мігрені простежується менш чітко.
Два з 12 генів, можливо, підтверджують зв'язок мігрені з серцево-судинними захворюваннями; 8 беруть участь у формуванні синапсів або регулюють їх роботу, один пов'язаний з відповіддю організму на окислювальний стрес, ще один - з формуванням меж тканин. Однак число виявлених генів все ще занадто мало для розуміння механізмів мігрені, підкреслюють вчені.
Раніше дослідники знаходили варіації, пов'язані з мігренню, в генах LRP1 (ген глутаматних рецепторів), TRPM8 (ген чутливості до холоду) і PRDM16 (мутація цієї ділянки може викликати гострий мієлоїдний лейкоз). Крім того, зв'язок з мігренню генів PGCP і MTDH/AEG-1 вказує, що до розвитку нападу може приводити накопичення глутаміната, фрагмента глутамінової кислоти, в нервовій тканині.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ