Бельгійський науковець Жасмин Вергауве (Jasmine Vergauwe) і її колеги прийшли до висновку, що політичним силам і бізнес-організаціям найкраще робити ставку на людей, що володіють середніми показниками харизми, тому що «занадто» харизматичні діячі нерідко програють їм, зокрема, за діловими якостям.
Результати дослідження викладені в журналі Journal of Personality and Social Psychology, пише NakedScience.
Висновки були отримані базуючись на аналізі 300 успішних політиків з різних куточків світу, а також 600 успішних підприємців. Вчені розглянули показники їх харизми. Потім було проведено опитування, в якому взяли участь підлеглі, конкуренти і виборці. Автори хотіли з'ясувати, чи викликають довіру вищеназвані лідери і наскільки вони, на думку респондентів, компетентні в своїх областях.
Виявилося, що як у випадку з підприємцями, так і у випадку з політиками є свого роду «межа харизми». Іншими словами, грань, переступати яку не слід і за якою довіра вже не росте, а починає падати. Чому так відбувається? Подальші дослідження показали, що яскраві особистості занадто захоплені стратегічними питаннями в збиток реагування на локальні нові виклики. Такі люди не дуже добре справлялися з короткостроковими завданнями, і утримувати під контролем колектив у них виходило погано.
Самі вчені чимало здивовані отриманим результатом, так як проблеми харизматичних керівників вони бачили перш за все в їх конфліктах з іншими, а не в сфері професійної компетенції. Для таких людей дослідники рекомендують спеціальні тренування, які могли б допомогти у вирішенні локальних задач. У той же час для котрі мають харизмою лідерів вчені рекомендують робити ставку на вирішення стратегічних проблем.
Раніше, нагадаємо, дослідники з'ясували, які саме особи можна вважати «еталонними» для політиків.
ІА "Вголос": НОВИНИ