Снайпер ЗС Канади приєднається до українців у боротьбі із російськими окупантами
Про це повідомляє найбільше франкомовне видання Канади La Press, базоване у Монреалі. Сьогодні інформацію про скоре прибуття снайпера підтвердив Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві оборони України на своїй сторінці у Facebook.
«Валі» - це псевдонім снайпера 22-го королівського полку, який самостійно їздив до Іраку, щоб воювати проти збройного угруповання «Ісламська держава» у 2015 році, перетне український кордон цієї середи, щоб піти воювати з росіянами як боєць-добровольець.
«Ми запасаємось нафтою та паливом для приготування коктейлів Молотова. Ми також купуємо аматорські дрони, щоб допомагати у стеженнях», – пояснює колишній солдат, з яким зв’язалися в Польщі у вівторок вранці, через кілька годин після того, як дав нам довге інтерв’ю по дорозі в аеропорт Трюдо. З невеликою групою інших іноземних бійців, які прибули до Польщі останніми днями, він мав приєднатися до десятка британських солдатів, які щойно прибули з тих же причин.
40-річний хлопець, який став комп’ютерним науковцем після двох відряджень в Афганістан в якості снайпера в канадських збройних силах у період з 2009 по 2011 рік, приєднається до постійно зростаючого контингенту іноземних бійців, відповідаючи на заклик Президента України.
Володимир Зеленський заявив - «Всі іноземці, які бажають приєднатися до опору проти російських окупантів та захистити міжнародну безпеку, запрошуються українським урядом прибути на нашу територію, щоб вступити до лав наших територіальних військ»
Зіткнувшись із негайним інтересом багатьох громадян західних країн, Міністерство закордонних справ у неділю створило Міжнародний український легіон територіальної оборони.
"Є кілька неформальних груп колишніх солдатів, які діють з минулого тижня і починають відповідати на дзвінки", - сказав Валі у коментарі канадським журналістам.
Все говорить про те, що Канада, навіть якщо вона рекомендує своїм громадянам уникати будь-яких поїздок в Україну, не буде проти того, щоб канадські громадяни вступили до їх лав.
Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі заявила в неділю, 6-го березня, що це був «індивідуальний вибір».
«Дозвольте сказати дуже чітко: ми підтримуємо будь-яку форму допомоги Україні наразі», – сказала вона.
Валі не дочекався неділі, щоб зібрати валізи. Все сталося дуже швидко у п’ятницю, коли з ним зв’язався друг, який уже кілька місяців організовує «нейтральні конвої» гуманітарної допомоги, щоб привезти продукти на окупований Донбас.
"Він сказав мені, що їм потрібен снайпер. Це як пожежний, який чує дзвінок тривоги. Мені довелося йти туди", - говорить чоловік.
Але на відміну від його офіційного відправлення в Афганістан і в Іракський Курдистан у 2015 році, цього разу для Валі все інакше. Він залишає дружину та дитину, яка наступного тижня святкуватиме свій перший день народження без нього.
«Я знаю, це просто жахливо. Але я, у своїй голові, коли бачу образи руйнування в Україні, я бачу свого сина, в небезпеці і який страждає. Коли я бачу зруйновану будівлю, я бачу людину, яка нею володіє, яка бачить, як його пенсійний фонд димить. Я їду туди з гуманітарних міркувань», – пояснює він.
Його дружина, яка з міркувань безпеки попросила нас зберігати її особу в таємниці, неохоче погодилася відпустити свого коханого.
Нагадаємо, як повідомляв "Вголос", син та онук співачки Софії Ротару намагалися нелегально покинути Україну та потрапити в Молдову
ІА "Вголос": НОВИНИ