Про це Наталія Дзюбенко-Мейс написала на своїй сторінці у «Facebook».

Вона розповіла, що охоронці та «дивні заклопотані людці із стосами списків» відмовилися шукати її ім’я у цих списках і не пустили її.

 

ЯК Я НЕ ЗАПАЛИЛА СВІЧКУНі, мої свічечки на моїх вікнах горять, і біля пам’ятного знака на Михайлівській площі також. А ...

Posted by Наталя Дзюбенко-Мейс on 28 листопад 2015 р.

Як повідомляє ЄвроМайдан – EuroMaydan, згодом представник Адміністрації президента вибачився перед Наталією Дзюбенко-Мейс вибачився за події біля пам'ятника жертв Голодомору.

Заступник глави Адміністрації президента України Ростислав Павленко від імені організаційного комітету з ушанування пам'яті жертв Голодомору також попросив вибачення у тих, хто 28 листопада не зміг потрапити до Меморіалу пам'яті. Павленко назвав причиною «прикрі непорозуміння, халатність і нічим не виправдану грубість окремих співробітників».

«З усіх цих ексцесів зробили висновки – і зараз робляться кроки, щоб таке було неможливо в майбутньому», – зазначив Павленко.

Нагадаємо, 28 листопада в День пам'яті загиблих у 1932-1933 роках під час Голодомору українці не могли пройти до Меморіалу пам'яті без акредитації, поки там перебували високопоставлені офіційні особи.

Джеймс Ернест Мейс (англ. James Earnest Mace, 1952-2004) – історик, політолог, дослідник голодомору в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні.

Джеймс Мейс спільно з Робертом Конквестом працював над книгою «Жнива скорботи». 1993 року переїхав із Сполучених Штатів у Київ, де одружився з Наталкою Дзюбенко, жив на Троєщині, викладав у Києво-Могилянській академії, редагував газету «День».

Викладав на кафедрі політології у Києво-Могилянській академії.

Помер 3 травня 2004 року, похований у Києві на Байковому кладовищі.

 

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ