Участь у відкритті взяли директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький, голова Львівської ОДА Микола Кміть, народний депутат та меценат Петро Писарчук. - повідомляє прес-служба Петра Писарчука.
«Тут вкладено дуже багато праці, - сказав голова Львівської ОДА Микола Кміть. – Ця подія унікальна тим, що реставраційні роботи здійснені не за рахунок державних коштів, а за кошти меценатів».
Микола Кміть від імені Президента України Віктора Ющенка передав подяку тим, хто допоміг врятувати замок від руїн.
За словами Бориса Возницького, відкриття Великого Палацу є довгоочікуваною подією, у здійснення якої 25 років тому важко було повірити. «Сюди ніхто не хотів йти працювати, але крок за кроком ми його відновлювали. Допомагала спочатку нам українська діаспора з Канади. Пізніше я звернувся до Петра Писарчука і за його сприяння були зроблені основні роботи», - зазначив пан Возницький. Зокрема, за кошти депутата відновлено Китайський та Королівський палаци, прокладено системи теплопостачання та водовідведення, збудовано равелін.
В експозиційних залах Великого палацу є полотна Рубенса, старовинні меблі, зброя, рідкісні карти, світильники з кісток іхтіозавра, яким понад 60 мільйонів років. Головна особливість палацу – це його інтер’єрність. Якщо в Олеському замку акцент зроблено на художніх полотнах, то у Золочівському головний акцент – на предметах інтер’єру.
«У Великому палаці є зали історії замку, інтер’єру 17-18 ст., королівська скарбниця, каплиця, виставковий зал, - розповіла Надія Гупало, завідувач Золочівського замку Надія Гупало. – Історія замку поділена на періоди – від часу створення до тюрми, тобто кінця 19 ст. Наступний зал – історія тюрми, яка була тут протягом 1872-1944 років: це період польської, австрійської, німецької радянської тюрми. Наступний зал – реставрації, це період з 1988 до сьогоднішнього дня. І ще один зал представляє Золочівщину як туристичний район – тут можна дізнатись про найбільш відомі постаті району, визначні місця. У виставковому залі у нас плануються змінні виставки. Зараз тут відкрита для огляду експозиція "Золота кладова України" - виставка в голограмах, яка розповідає про цінності, які зберігаються у Києво-Печерській лаврі. Також є королівська скарбниця з гіпотетичним варіантом корони короля Данила. На другому поверсі розташований зал інтер’єрів - це панські покої, кімнати, де жили господарі, а також великий зал для прийому гостей».
Борис Возницький зазначив, що тепер настала черга відреставрувати замок у селі Підгірці. «Це найскладніший замок, - зазначив він. - Спочатку моїм найбільш улюбленим замком був Олеський, тепер Золочівський, а наступним стане Підгорецький. Ми уже почали там серйозні роботи».
Як повідомляв Вголос, нардеп Петро Писарчук пожертував 20 млн. грн. на реставрацію Золочівського замку.
ІА "Вголос": НОВИНИ