За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів, пише «Українська правда».
Проектом передбачено, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором.
«Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами», - йдеться у пояснювальній записці.
Як зазначається, для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви».
Законом визначено порядок реструктуризації зобов'язань за споживчими кредитами, згідно з яким «реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору.
Реструктуризація зобов'язань за споживчим кредитом оформлюється договором, у якому зазначаються:
сума зобов'язання у національній валюті України;
відсоткова ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати відсоткової ставки, встановленої основним кредитним договором в іноземній валюті, зобов'язання за яким реструктуризуються;
графік платежів за споживчим кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом».
Законом також встановлено мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом двох років.
Нагадаємо, Нацбанк сьогодні заявив, що прийняття цього закону обвалить банківський ринок.
ІА "Вголос": НОВИНИ