Зокрема, за законопроект №0014 проголосували 263 нардепи.

Як відзначено в пояснювальній записці до документа, проект закону розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідно до статті 9 Закону України «Про міжнародні договори України», за якою міжнародні договори України про одержання Україною від іноземних держав і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених Державним бюджетом України, підлягають ратифікації.

Фінансову угоду підписали 22 грудня 2014 року в місті Києві прем'єр-міністр України А. Яценюк та віце-президент Європейського інвестиційного банку Л. Бараньяєм.

Відповідно до фінансової угоди, Європейський інвестиційний банк надасть Україні кредит розміром 200 млн євро на реалізацію проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» (далі – Проект). Кредит надаватимуть у вигляді траншів розміром від 15 до 40 млн євро, перший транш не може перевищувати 15% кредиту. Відповідальним виконавцем Проекту визначено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,             бенефіціарами – центральні органи державної влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства.

Згідно з фінансовою угодою: сума позики становитиме 200 млн євро, процентна ставка – фіксована ставка або плаваюча ставка; максимальний пільговий період – 5 років, а загальний період погашення позики – 20 років, включаючи пільговий період; погашення здійснюватимуть рівними частками щодо основної суми боргу або фіксованими платежами, що складаються з основної суми боргу та процентів. Відсотки, погашення, інші виплати за фінансовою угодою Україна здійснюватиме у валюті євро.

Проект планують реалізувати протягом 2015 – 2020 років, його спрямовано на подолання негативних наслідків геополітичних подій у східних регіонах України, в тому числі забезпечення потреб внутрішньопереміщених осіб, відновлення головних інфраструктурних об'єктів на території районів Донецької і Луганської областей, які перебувають під контролем Української Держави. Серед основних заходів – відновлення інфраструктури та поліпшення умов постачання комунальних послуг (централізованого водопостачання та водовідведення, постачання електроенергії, централізованого теплопостачання), ремонт автомобільних шляхів, залізничних колій, мостів, а також ремонт/реставрація пошкоджених адміністративних будівель та соціальної інфраструктури (закладів освіти, медичних центрів, лікарень, поштових відділень, іншої соціальної інфраструктури).

Також у рамках Проекту передбачають реалізацію низки інфраструктурних проектів у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, а також створення умов для повернення тимчасово переміщених осіб у місця їхнього попереднього проживання.

ІА "Вголос": НОВИНИ