Перші симптоми захворювання у 49-річного громадянина Катару проявилися 3 вересня 2012 року, після поїздки до Саудівської Аравії. Через чотири дні він був поміщений у відділення інтенсивної терапії однієї з лікарень у столиці Катару, Досі, а 11 вересня на спеціальному літаку доставлений у приватну клініку в Лондоні.

22 вересня британський МОЗ офіційно інформував Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) про виділення у пацієнта нового, досі не відомого різновиду коронавірусу, що викликає розвиток гострого респіраторного синдрому, який супроводжується нирковою недостатністю.

Згодом цей коронавірус отримав найменування MERS-CoV (коронавірус, що викликає близькосхідний респіраторний синдром (Middle Eastern Respiratory Syndrome)).

Незважаючи на всі зусилля персоналу спеціалізованого центру у Guy's and St Thomas' Hospital, пацієнт помер внаслідок різкого погіршення стану.

«Ми досі точно не знаємо, що саме вбило його. Вірус фактично перетворює ваші легені на желе, тому вторинна інфекція стає реальною загрозою» - заявив вірусолог Джон Байбл.

За останніми даними, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків зараження MERS-CoV у світі становить 77, із них 43 смертельних. Більша частина з них припадає на Саудівську Аравію.

Минулого місяця перший випадок захворювання MERS-CoV зареєстрували в Італії.

ВООЗ настійно рекомендує всім державам продовжувати епіднагляд за гострими респіраторними інфекціями та уважно вивчати незвичайні прояви.

Так, у Всесвітній організації охорони здоров'я вважають необхідним брати аналізи на новий коронавірус у всіх людей, що прибули з Близького Сходу із симптомами гострих респіраторних інфекцій.

Найбільша небезпека вірусу полягає в тому, що медики поки що мало знають про нього самого і про способи його передачі.

Раніше ВООЗ закликала країни, у яких виявлено підозри на випадки захворювання на новий коронавірус, обмінюватися інформацією.

Джерело: Кореспондент 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ