Вимога повернути сотні тисяч рублів виникла за підсумками роботи чергової комісії, яка здійснювала перевірку, як і ким надавалася допомога одразу після повені.

У крайовому міністерстві соцзахисту телеканалу роз'яснили, що відповідальні чиновники помилилися при розрахунках, тому що збиток після повені враховували одні структури, а розмір виплат визначали інші.

У викладі крайового міністра соціального розвитку і сімейної політики Олени Ільченко формула розрахунку компенсації виглядає так: гроші нараховуються на ремонт не всього будинку, а лише на відновлення площі, яка постраждала внаслідок повені, з розрахунку 5 тисяч рублів за квадратний метр. Таким чином, якщо в двоповерховому котеджі вода стояла лише на першому поверсі (наприклад, на рівні 1,5 метра), то і кошти виділяються на ремонт саме першого поверху, а не всього будинку.

Відразу після повені у Кримську розпочали роботу комісії, до яких увійшли представники адміністрації, прокуратури, соцзахисту, департаменту будівництва і архітектури. Вони повинні були встановити розміри збитків і визначити обсяги необхідної допомоги.

Станом на сьогодні, за даними телеканалу, з 200 сімей, які отримали такі листи від крайового міністерства соцзахисту, 90 погодилися повернути гроші. Решта готові відстоювати свої права в суді.

Юристи, яких опитав телеканал, радять не повертати державі гроші. «У цьому випадку повинен розбиратися суд, вислуховувати всі сторони, всі докази і вже приходити до певного рішення, — роз'яснює адвокат Ігор Завтрак. — Тому що у відповідності з федеральним законом і указом президента, вони отримали ці гроші законно».

Цей скандал потрапив у поле зору федеральних ЗМІ лише через два тижні після поїздки в Краснодарський край президента РФ Володимира Путіна. Глава держави відвідав Кримськ, щоб дізнатися, як влаштувалися в нових будинках мешканці міста, які постраждали через повінь.

Паводок в ніч на 7 липня 2012 року повністю зруйнував близько 1,7 тисячі будинків у Геленджику, Кримську, Новоросійську та прилеглих селищах, ще 6 тисяч будинків отримали сильні пошкодження. Стихія, як повідомили в регіональній прокуратурі, забрала життя 168 осіб. Потерпілими було визнані близько 24 тисяч людей, 1614 будівель потрапили в категорію аварійних.

В кінці липня крайова влада оцінювала збиток від повені щонайменше в 20 млрд рублів.

Джерело: BFM

ІА "Вголос": НОВИНИ