Зайшовши на стадіон з вулиці Стрийської, бачу великі гори піску, каміння та металобрухту. Видно, що роботи довкола стадіону - непочатий край. Дорога також не ідеальна. Неозброєним оком видно, в останній момент рятували ситуацію, як могли. Аби потрапити у свій сектор, довелося обходити увесь стадіон.
Дізнався, що через незавершені роботи, вхід на стадіон дозволений лише з однієї сторони. Другий відкриють лише згодом. Обійшовши стадіон з другого боку, чую голос Наталки Карпи. Це львівська естрада «тренує» нашу публіку перед відкриттям євро-арени. Перед входом зустрів чоловіка, який продавав квиток за 100 гривень.
Потім дізнався від колег, що перепустку на відкриття можна було придбати й за 50 гривень. Також цікаво як працюватиме контроль, чи можна щось пронести зі собою. Виявилося, що можна було. Контролю як такого не було. При вході на стадіон показав лише перепустку – акредитацію і пішов собі далі.
Піднімаючись по сходах, стаю у калюжу. Щось капає зверху, але величезний натовп, який поспішає заповнити арену, не звертає на це уваги. Дах таки недобудували. Буде свято під дірявою стелею. Всередині стадіон далеко не такий, як ззовні: красень. Спершу складається враження, що поле нагадує форму квадрата, а не прямокутника,та, поглянувши на нього під іншим кутом, заспокоююсь: усе тут в порядку. Дивитися футбол глядачам буде комфортно. Навіть тим, яким забракне сидячих місць. Особливістю львівської арени є променада – пішохідний простір між нижнім та верхнім ярусами, який розподіляє потоки та вдосконалює систему безпеки. Звідти дивитися гру мільйонів також буде зручно. Відстань від поля до трибун настільки близька, що, на перший погляд здається, можна вибігти на саме поле.
Приємні враження залишив медіа-центр. На перший погляд, усе просто: велика кімната, столи, крісла, вай-фай. Що ще потрібно для роботи? Мабуть, бажання. Уже з першого дня запрацювали на стадіоні фаст-фуди. Їх достатньо. Утім, перевіряти якість їхньої продукції бажання не було. Потрапити в інші приміщення не вдалося. Неважко здогадатись, що вони ще не готові бачити своїх «клієнтів». Туалетів на стадіоні теж не бракує, однак відкриті далеко не всі. Тут теж після святкового шоу ще працюватимуть будівельники і сантехніки.
Після першого знайомства із стадіоном займаю своє місце. Дивлюся на нову арену і в душі радію: це ж у рідному Львові! Споруда для міста й справді унікальна. Таких стадіонів місто Лева ще не бачило. Тішить думка про те, що ЄВРО-2012 пройде, а стадіон залишиться. І на нього бодай раз у два тижні ходитиму на футбол, вболіватиму за львівську команду.
Загалом, відкриття стадіону залишило позитивні враження. Чомусь особливо запам’ятався момент, коли на сцену вийшли ветерани футбольного клубу «Карпати», відомі львівські спортсмени і, діти, перерізавши стрічку, вигукнули: «Арену-Львів» відкрито»! Зізнаюся, тоді аж мурашки по шкірі пробігли. Бої, акробатика, різні спец-ефекти та усе підготовлене організаторами також справили хороше враження. Організація шоу справді була на високому рівні.
Коли показали відеоролик про будівництво стадіону, львів’ян обурило те, що майже всі заслуги у цьому «приписали» Януковичу. Вони й відповідно відреагували: свистанням та обуреними вигуками. Під час показу шоу по телевізорі цього помітно не було – вирізали. Й з тієї причини, мабуть, не було прямої трансляції, а пізній показ по телевізору переглянули уже далеко не всі. То ж не було це свято для усіх львів’ян.
Прем’єра пісні співачки Руслани «Давай грай», яку вона присвятила ЄВРО-2012 в Україні, вдалася. З відомими «Дикими танцями», звичайно, не порівняти, однак нова пісня має право на життя та свою популярність. Свій номер Руслана відбула чудово, однак, коли поверталася у підтрибунні приміщення, з нею стався курйозний випадок. Руслану ненароком збив з ніг хлопець з масовки. У цей момент хтось реготав, хтось взявся з подиву за голову.
З виступу поп-зірки Анастейші найбільше запам’ятав останні дві пісні, особливо «Left Outside Alone». Вона «завела» публіку найбільше. Утім, помітив, що виступ американської поп-зірки не особливо зацікавив львівську публіку. Коли вона почала співати, кількість вільних місць на трибунах збільшилася. Загалом, стадіон заповнили приблизно 80% глядачів. На око скажу, що їх було 25 тисяч.
По закінченні шоу найбільше цікавило те, як народ вийде зі стадіону та «вталується» в громадський транспорт. Із цим проблем не виникло. Їдучи в автобусі, зустрів знайомих, в яких поцікавився враженнями від побаченого. Усі в один голос заявляли, що свято вдалося, враження позитивні.
Сподіваюся, що свято відкриття «Арени-Львів» продовжиться 15 листопада, коли вперше на цьому стадіоні зіграють національні збірні України та Австрії. На стадіоні «Україна» у Львові наша збірна ще ніколи не програвала. Чи буде таким же ж «фартовим» новий стадіон?
фото: ua.korrespondent.net
ІА "Вголос": НОВИНИ