До 7 лютого 2025 року продовжено воєнний стан і мобілізацію в Україні. Не призивають до армії військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від мобілізації та, власне, саму відстрочку, оформлену за всіма правилами. Хто може претендувати на неї?
Право на відстрочку з 1 січня 2025 року має певна категорія громадян:
- військовозобов'язані з бронюванням;
- особи з підтвердженою інвалідністю будь-якої групи;
- ті, кого ВЛК визнала тимчасово непридатними до служби, – у такому разі відстрочка надається за станом здоров'я;
- особи, які доглядають за близькими родичами (наприклад, дружиною, чоловіком, батьками), якщо ті мають 1-шу чи 2-гу групу інвалідності;
- родичі загиблих під час АТО чи війни, а також зниклих безвісти, якщо загиблі або зниклі були учасниками бойових дій чи забезпечували їх проведення.
Відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами надається також тим, хто має трьох дітей (або більше) до 18 років (і не має заборгованості з аліментів, якщо людина зобов'язана їх платити).
У деяких випадках відстрочка від мобілізації для догляду за літньою людиною, інвалідом 1-ї групи або інвалідом 2-ї групи може не надаватися. Наприклад, якщо є інші родичі, які здатні забезпечити догляд за такою особою.
Відстрочка для догляду за інвалідом 3-ї групи надається лише у виняткових випадках, таких як наявність онкологічних захворювань, психічних розладів, церебрального паралічу, відсутність кінцівок, кистей, стоп чи одного з парних органів.
Нагадаємо, уряд України дозволив бронювати від мобілізації нову категорію громадян – священнослужителів. Загалом заброньовано може бути до 50% представників релігійних організацій.
Педагогів, наукових співробітників з науковим ступенем, які працюють не менше, ніж на 3/4 ставки в навчальному закладі, теж не призивають. Серед тих, кому надається відстрочка від мобілізації - народні депутати, судді Конституційного суду, члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Рахункової палати та дипломати.
ІА "Вголос": НОВИНИ