ЛЬВІВ, 27 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA. — Військова прокуратура Львівського гарнізону порушила кримінальну справу відносно двох військовослужбовців запасу, які без поважних причин ухилилися від проходження навчального збору.
Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Зокрема, у квітні цього року у відповідності до Закону України «Про Військовий обов’язок і військову службу» та Положення про «Про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України” громадяни І. та Я. уклали контракт з командуванням однієї з військових частин Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України про проходження служби у військовому резерві постійної готовності.
Наказом командира військової частини ці військовослужбовці запасу були зараховані до списків особового складу частини для проходження навчального збору в період з 14 по 30 квітня поточного року. Під час збору солдати запасу І. та Я. були ознайомлені з планом підготовки резервістів на 2008-й навчальний рік і датою наступного навчального збору, проведення якого було призначено у період з 13 по 31 жовтня цього року.
Однак у визначений термін для проходження збору солдати запасу І. та Я. до військової частини не з’явилися і жодного документу про причини власної відсутності не надали.
Відносно солдат запасу І. та Я. військовою прокуратурою Львівського гарнізону було порушено кримінальну справу за п.2 статті 337 Кримінального кодексу України «Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів», якою передбачена відповідальність у вигляді штрафу до сімдесяти неоподаткованих доходів або арештом на строк до шести місяців.
1 лютого 2007 року Президент України Віктор Ющенко своїм Указом № 66/2007 затвердив Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗСУ.
23 листопада 2006 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1644 «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних». Так, військовозобов’язаним, у тому числі резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на них з урахуванням часу у дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад, виплачуються добові. Зокрема, вищому офіцерському складу 50% від добових у разі службового відрядження, старшому офіцерському складу – 40%, молодшому офіцерському складу – 35%, сержантському і старшинському складу – 35%, рядовому складу – 20%.
На час перебування на зборах за військовозобов’язаними та резервістами, на підприємствах, установах та організаціях, в яких вони працюють, зберігається середній заробіток з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.
Тим військовозобов’язаним та резервістам, які на день призову не працюють, на весь період зборів з урахуванням часу проїзду до місця їх проведення і назад виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.
Крім того, резервістам, які виконали програму підготовки, не допустили правопорушень, пов’язаних із проходженням служби у військовому резерві, один раз на рік виплачуватиметься грошова винагорода. Зокрема, вищому офіцерському складу – 2000 гривень, старшому офіцерському складу – 1800 гривень, молодшому офіцерському складу – 1600 гривень, прапорщикам і мічманам – 1400 гривень, сержантам і старшинам – 1200 гривень, рядовому складу – 1000 гривень.
У разі невиконання резервістом програми підготовки або вчинення правопорушень, пов’язаних із проходженням служби у військовому резерві, зазначена винагорода не виплачується або її розмір зменшується.
ІА "Вголос": НОВИНИ