ЛЬВІВ, 27 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Державтоінспекція видаватиме посвідчення водія на встановлений термін.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник управління ДАІ у Львівській області Володимир Семенина.

Даний пункт передбачений змінами до закону «Про дорожній рух».

«Визначається, що посвідчення водія транспортного засобу буде мати установлений термін дії. Сьогодні посвідчення водія дістаються і вони дійсні поки він має змогу керувати транспортним засобом: 10, 15, 20 років. Тепер буде визначений термін дії посвідчення водія. Після закінчення терміну особа іде на перездачу екзаменів у ДАІ. Кожне посвідчення матиме свій термін. Подібно до того, як закордонний паспорт», - зазначив Володимир Семенина.

За його словами, поки що немає визначено терміну дії водійського посвідчення і процедури його встановлення.

«Чи це буде 5, 10 чи 15 років буде відомо пізніше. Це буде доповнення до закону «Про дорожній рух», - додав Володимир Семенина.

Як повідомляло агентство, з 17 листопада в Україні піднімуться розміри штрафів з порушення правил дорожнього руху. Таким чином: порушення правил перевезення пасажирів – штраф 170-340 грн., перевищення швидкості більше ніж на 20 км – 255-340 грн., перевищення вище 50 км – 510-680 грн., керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння – 2550-3400 грн., або позбавлення права керування на термін від 1-2 роки, або громадські роботи терміном 40-50 годин, або адміністративний арешт терміном 7-10 діб. Повторне водіння у нетверезому стані карається позбавленням права на керування транспортом терміном від 2-3 років. Крім того, якщо протягом року даний водій два рази попадеться за керуванні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, йому може загрожувати позбавлення права керування до 10 років, з оплатним вилученням транспортного засобу.

Залишення водіями місця ДТП, до якого вони причетні, карається штрафом від 255-306 грн., або громадськими роботами терміном від 30-40 годин, або адміністративним арештом терміном 10-15 діб. Розмір штрафу за порушення, що спричинили створення аварійної ситуації і це підтверджено поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів (наприклад відеокамер), складає 340-680 грн., або позбавлення права керування транспортним засобом терміном від 1-2 років, або громадські роботи на 40-60 годин. Порушення, що спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільної дороги та іншого майна карається штрафом 340-425 грн., або позбавленням права керування транспортним засобом терміном від 6 місяців до 1 року.

Нові суми штрафів передбачені змінами до закону «Про дорожній рух», котрий ввійде в дію 17 листопада 2008 року.

ІА "Вголос": НОВИНИ