Зокрема учасники «Вирію» у серпні відновлюватимуть український цвинтар на Любачівщині в Польщі. Організатори очікують, що після відновлення цвинтар може виглядати так, як до депортації місцевого населення.

Цьогорічна мандрівка також завершить роботи на цвинтарі в селі Жуків та розпочне реставрацію цвинтаря в селі Подемщина. Воно розташоване поблизу села Брусно - осередку каменярів, відтак на цвинтарі в Подемщині дуже цінні зразки, які цікаві не лише з історичної точки зору, але й з мистецької. Планується підняти та відновити близько 100 хрестів. Цей цвинтар було обрано не випадково, адже він належить до найбільш занедбаних, хоч і перебуває на перетині різних туристичних шляхів. Також в програмі передбачено цикл лекцій на тему історії українського національного стилю в архітектурі, історії та географії етнічних земель українців, що перебувають за межами українських державних кордонів.

В мандрівці разом з львівською молоддю братимуть участь молоді українці з Польщі, Білорусії (з м. Брест), та областей України. Табір збере близько півсотні учасників. Зі Львова буде 25 учасників.

«Одне із завдань мандрівки - виховати відчуття смаку до національного стилю. Важливим є те, що цьогорічний захід, на відміну від попередніх, відбувається лише з ініціативи молоді з України. Цим демонструємо, що справа відновлення українських цвинтарів в Польщі нам важлива», - зазначає комендант Андрій Котлярчук.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ