Пояснивши читачам, що таке Голодомор, видання розмірковує над тим, чому про смерть мільйонів людей так мало знають у світі.

«Про Голодомор за межами України знають небагато. У 1930-ті роки багато західних кореспондентів замовчували його, бо боялися втратити можливість працювати у Радянському Союзі. Серед таких був Волтер Дюранті із New York Times, який отримав Пуліцерівську премію за репортажі із СРСР. (Згодом були спроби позбавити його цієї премії, принаймні посмертно, але успіху вони не мали.) Одним із винятків був валлійський журналіст Ґарет Джонс, якому заборонили в'їзд до СРСР через його статті про голод на Україні. Він загинув за загадкових обставин у віці 29 років», - пише Economist.

Замовчування Голодомору мало значні наслідки для України, яку тепер погано розуміють на Заході, вважає Рорі Фінні, українознавець із Кембриджського університету, де свого часу навчався Джонс.

Неоднозначне ставлення до цієї історичної події і в самій Україні. «Трагедію 1932-33 років політизували. Чинний президент Віктор Янукович займає дещо відмінну позицію у ставленні до Голодомору, ніж його попередник. Третій рік підряд вшанування жертв відбувається без державної підтримки», - пише Economist.

Джерело: BBC 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ