ЛЬВІВ, 7 СЕРПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Міністр економіки України Богдан Данилишин вважає, що втілення в життя Угоди щодо регіонального розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою. матиме стратегічно важливе значення для розвитку галицького краю.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

За словами міністра, схвалений вчора проект регіональної угоди допоможе Львівщині вирішити багато проблем.

Зокрема, Б.Данилишин закцентував увагу на тому, що на Львівщині функціонують найбільші в світі сірчані кар’єри та калійні шахти віком до 150 років. Наслідком їх діяльності є накопичення близько 70 млн. тонн твердих та рідких відходів. В зоні їх впливу проживає близько 280 тисяч чоловік. Ці проблеми характеризуються довготривалістю, коли держава щорічно викидає гроші на «латання дірок». Маються на увазі Яворівський та Новороздільський сірчані комбінати, загальний рівень фінансування яких на даний момент становить 41,4%.

Угодою ж передбачається сконцентрувати кошти на вирішенні цієї проблеми, і не розтягувати її на роки. Ефект – не лише щорічна економія бюджетних коштів, а й, в результаті реструктуризації гірничо-видобувних підприємств, відновлення більше 1500 гектарів земель, які будуть передані місцевим органам влади для господарського використання. Крім того, передбачається відновлення видобутку калійних руд та виробництва калійних добрив.

Зусилля Уряду та місцевої влади, наголосив міністр, також будуть спрямовані на подолання соціальних та екологічних наслідків, пов’язаних із закриттям та виробничою діяльністю шахт. Уряд та місцева влада, в рамках Угоди, беруть на себе зобов’язання відновити об’єкти життєзабезпечення населених пунктів, які знаходяться в зоні впливу шахт, що закриваються.

Крім того, відзначив Б. Данилишин, з метою відновлення потужностей та збільшення видобутку вугілля Львівської області, в рамках Угоди буде побудовано шахту №3 «Червоноградська». Результатом стане доведення загального щорічного вуглевидобутку до 4 млн. тонн, створення 1,7 тисяч нових робочих місць і, звичайно, додаткові надходження до держбюджету у вигляді податків.

Особливо важливим моментом, на думку міністра є те, що в рамках Угоди передбачено модернізувати та розбудувати інфраструктуру Львівського краю, в контексті підготовки до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012.

Зокрема, передбачається перебудувати 8 аварійних мостів, 6 ділянок автомобільних доріг, а це - 40,6 км. Державні та місцеві ресурси будуть сконцентровані також на будівництві соціально важливих об’єктів області – сільських та міських лікарень, шкіл. Буде забезпечено стабільне водопостачання та розвиток транспорту у місті Львові.

Також, як поінформував Б. Данилишин, буде розбудовано та модернізовано інформаційну мережу телебачення та радіомовлення, впроваджено цифрове телебачення у регіоні.

Ще один пріоритетний напрям спільної діяльності в рамках Угоди – створення ефективної системи в галузі охорони навколишнього природного середовища. Очікуваний результат - поліпшення санітарно-епідеміологічного стану водних об’єктів на теренах Львівщини. Особливо це стосується міст Львова, Червонограда, Сокаля, Стрия, Самбора, Моршина та Турки.

Богдан Данилишин поінформував, що загальний обсяг фінансування спільних заходів за 5 років реалізації Угоди становить 4,5 млрд. грн. Фінансування Угоди, за словами Міністра, здійснюватиметься в рамках існуючих бюджетних програм.

Схвалена вчора урядом угода почне діяти після підписання її керівниками КМУ та Львівщини.
Така ж угода вже була підписана між КМУ і Донецькою областю.

ІА "Вголос": НОВИНИ