Таку думку висловив партнер юридичної фірми ЛЕКСФОР Владислав Шаповал під час круглого столу у Львові сьогодні, передає кореспондент Вголосу. 

Владислав Шаповал зазначив, що в Україні дуже важко захистити авторське право через відсутність механізму захисту на державному рівні.

«До прикладу, правоохоронні органи, які покликані виявляти порушення в сфері захисту авторського права, самі часто користуються піратським програмним забезпеченням. Проводяться перевірки різноманітних суб’єктів господарювання, підприємств тощо, але нікого не притягають до відповідальності. Штрафні санкції, які суди накладають за порушення авторського права є настільки незначними, що створюють економічну доцільність використання неліцензійних програм. Суди не розуміють предмету таких позовів, більшість з них залишається без задоволення, – пояснив Владислав Шаповал.

Він додав, що позитивним моментом у боротьбі з «піратством» в Україні є те, що на законодавчому рівні підприємство чи фізична особа, яке встановило неліцензійне програмне забезпечення на ПК, а отже зберігає його, є таким самим порушником, як продавець піратських дисків на ринку чи продавець піратського ПЗ.

«Відповідно до судової практики, сьогодні піратський софт – це такий же вилучений із обігу предмет, як зброя чи наркотики. Відповідно його зберігання є таким же ризикованим з точки зору санкцій, як зберігання наркотиків. Це усталена Європейська практика, а Україна до неї дійшла лише зараз», – сказав Владислав Шаповал.

Він наголосив, що осіб, які встановлюють неліцензійне програмне забезпечення частіше хвилюють можливі збої в роботі ПК, ніж санкції, які на них можуть накласти правоохоронці.

ІА "Вголос": НОВИНИ