Тайпсквоттинг - це реєстрація доменних імен, близьких по написанню з адресами популярних сайтів в розрахунку на те, що користувач зробить опечатку під час набору доменного імені в адресному рядку.Якщо доменне ім'я вибрано вдало, тайпосквоттер може зібрати на своєму сайті досить великий відсоток відвідувачів і заробити за рахунок показу реклами.
Так от, відвідувачам Wikapedia.com і Twtter.com відкривалися фальшиві сайти, які дуже нагадували по своєму зовнішньому вигляду справжні, але з одним винятком: вони містили рекламу IPad і MacBook. Крім того, ресурси, підробки повідомляли споживачам, що вони мають шанс виграти IPad.
Користувачам пропонували ввести свій мобільний номер, після чого вони отримають PIN-код, який дозволить їм взяти участь в конкурсі. Далі на мобільний телефон жертви приходив текст з питаннями вікторини. За кожне повідомлення, що містить відповідь на питання вікторини, з рахунку респондента знімали близько $ 2. Один з постраждалих повідомив, що таким способом шахраї "розвели" його на близько $ 100.
Проти власників сайтів ініційовано судове розслідування. Якщо вину вдасться довести, то їм ще й доведеться компенсувати споживачам всі витрати.
ІА "Вголос": НОВИНИ