Вчені впродовж 30 і 40 років спостерігали за двома сортами яблук у двох японських яблуневих садах. Один із сортів - популярний у всьому світі Фуджі, інший - Цугару.

«Наші результати показують, що смак і властивості м'якоті яблук на ринку змінюються протягом тривалого часу, хоча споживачі можуть і не помічати цих слабких змін. Якщо глобальне потепління триватиме, зміни смаку і м'якоті яблук можуть стати більш помітними, у міру того як цвітіння яблунь буде починатися все раніше, а температура під час дозрівання плодів – підвищуватися», - пишуть у своїй статті Тошіхіко Сугіура (Toshihiko Sugiura) з Державної дослідницької організації в галузі сільського господарства та харчових продуктів у Цукубі (Японія) і його колеги.

Раніше вчені встановили, що зміни температури і кількості опадів впливають на цикл дозрівання яблук. Однак виміряти вплив глобального потепління на яблуні в реальних умовах було складно, так як для цього необхідно було знайти яблуневі сади, які довгий час не відчували впливу інших факторів, крім кліматичних, наприклад, їх обробляли однаково протягом багатьох років.

Т.Сугіура і його колеги протягом 30 і 40 років спостерігали за двома сортами яблук у двох японських яблуневих садах. Сади розташовані в префектурах Нагано і Аоморі, де середні річні температури за десятиліття підвищувалися на 0,31 і 0,34 ° С відповідно.

Вчені виявили, що вміст кислоти в яблуках, щільність їх м'якоті і кількість випадків розвитку скловидності - захворювання, при якому на яблуках з'являються напівпрозорі водянисті плями, - зменшилася, а вміст цукру підвищився.

Джерело: АПК-Інформ

ІА "Вголос": НОВИНИ