Мобілізація в Україні в умовах широкомасштабної війни залежить безпосередньо від потреб на фронті. Про демобілізацію та повернення солдатів додому наразі не йдеться, адже за законом під час воєнного стану мобілізація триває до його скасування.

Про це в інтерв’ю виданню Liga.net розповіли начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач та секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО Роман Костенко.

Зараз комплектування ЗСУ відбувається за системою, коли в кожен підрозділ набирають людей не за кількістю, а за спеціальностями, яких не вистачає.

«Наприклад, зараз у територіальних центрів є завдання набрати механіків-водіїв танків та навідників-операторів танків А приходить та висловлює бажання служити, наприклад, людина, яка раніше була в армії медиком. Але медиків вистачає, і такій людині кажуть: »Вибачте, зараз потреби немає. Почекайте«. Водночас є людина, яка вже служила в армії танкістом. Припустимо, зараз вона не дуже хоче йти служити, але вона потрібна. Тому їй дають повістку та забирають на службу», – пояснює Роман Костенко.

З його слів, хвиль мобілізації як таких зараз в Україні немає. Мобілізація залежить від потреб на фронті. Тобто фактично вона відбувається постійно: коли ЗСУ зазнають втрат – загиблими або пораненими, яким потрібно лікуватися та відновлюватися, коли треба змінити солдатів, що кілька місяців перебували на передовій. 

Водночас про демобілізацію та повернення додому мова не йде, адже за законом, під час воєнного стану мобілізація триває до його скасування.

«Мобілізація напряму залежить від потреб в доукомплектуванні військових частин. Навіть якщо ситуація на фронтах ускладнюватиметься, всі завдання по мобілізації будуть виконані», – каже Роман Горбач.

Відповіді на запитання: що буде, якщо війна триватиме довго, і потрібно буде повністю змінювати тих, хто воює від початку повномасштабного вторгнення, зараз немає.

«Поки є воєнний стан, всі люди, яких призвали, служитимуть й далі. Це досвідчені бійці, і буде неправильно на їхнє місце набирати тих, у кого немає досвіду. Щодо відпочинку – передбачене виведення підрозділів першої лінії, відведення їх на реабілітацію та відновлення. Але загалом такого поняття, як відпочинок, зараз немає. Нація під загрозою знищення. Який відпочинок?» – констатує Роман Костенко

Як писав «Вголос», У Києві викрили двох «кримінальних авторитетів» з рф, які намагалися вступити до добровольчих батальйонів

 

ІА "Вголос": НОВИНИ