Хтось каже, що з роками вона зовсім не змінюється. Комусь вона схожа на яйце, для інших на ній завжди бракує ілюмінації чи іграшок. Та, як би там не було, ми все одно завжди з нетерпінням чекаємо на неї, тішимось, коли її запалюють святковими вогнями, та з радістю зустрічаємо поряд із нею новий рік.

Головна ялинка Львова – це, беззаперечно, центральний символ зимових свят у нашому місті. «Вголос» вирішив дізнатися, якою вона була 15 років тому та як змінювалась протягом усіх цих років. 

Новий рік-2007

У 2007 році зелену красуню привезли з Красилівського лісництва у Городоцькому районі. Її висота була близько 22 метрів.

На неї з міського бюджету виділили 1,5 тис. грн, а на її транспортування та крани – ще  6 тис. грн. Ілюмінацією головної ялинки міста опікувалось ЛКП «Львівсвітло». 

Новий рік-2008

Спочатку планували, що ялинка буде штучною. Утім люди такої ініціативи не підтримали. Тож місто прикрашала, як і зазвичай, жива зелена красуня. 

Встановлення, ілюмінація та охорона міської новорічної ялинки на проспекті Свободи обійшлася місту у 56 481 грн.

Зокрема, видатки з надання послуг зі встановлення новорічної ялинки (її зрізання, облаштування та огорожа) затверджено в сумі 10 200 грн, видатки з надання послуг з облаштування ялинки – 19 998 грн, видатки з надання послуг із забезпечення громадського порядку та охорони ялинки – 6 375 грн, видатки на ілюмінацію – 19 908 грн.

Іграшки для ялинки місту Лева подарував Львівський склодзеркальний завод.

Новий рік-2009

Зелену красуню привезли до Львова зі Стрийського району.  Її місту надало безкоштовно Сколівське лісове господарство.
 
Що цікаво, вона була значно вищою, аніж зараз. Її висота сягала близько 30 м.
 
У цьому році міська влада закупила для неї нові іграшки яскравих кольорів: червоного, жовтого та білого, а ілюмінацію на ній облаштовувало ЛКП «Львівсвітло». 

Новий рік-2010

Головну новорічну ялинку міста привезли з села Майдан Жовківського району. Її висота сягала близько 22 метрів.
 
Ялинка була прикрашена у сріблясті кольори, оскільки символом того року був металевий Тигр. Іграшки для ялинки подарував місту Склодзеркальний завод.

На саму ялинку, іграшки, ілюмінацію та охорону з міського бюджету виділили 112 тис. грн.

Новий рік-2011

Тогорічна ялинка була заввишки у понад 20 метрів. Її оздобленням займалася фірма «Світоч», яка взяла всі фінансові витрати на себе.

Крім того, цього ж року у місті оновили ще один символ зимових свят та Різдва –різдвяний дідух. Його, як завжди, встановили на проспекті Свободи, але зробили значно більшим та цікавішим, аніж у минулі роки.

Новий рік-2012

20-метрова ялинка, привезена до Львова з нагоди нового, 2012-го, року, була особливою. Її верхівку оздобили ангеликом з Ватикану. Спочатку іграшка була на ялинці у Ватикані, її благословив Папа Римський та передав до Львова.

Ялинку місту безкоштовно надала Пустомитівська міська рада. Із міського бюджету витратили 5 700 грн на охорону. 

Тогорічну ялинку також прикрасили гірляндами та іграшками. Іграшки місту надали фірма «Світоч» та Львівський склодзеркальний завод. Деякі з них розмалювали діти. 

Фото: ЛМР. Грудень 2011-го

Новий рік-2013

З нагоди нового, 2013-го, року святкове дерево заввишки у понад 17 метрів привезли до Львова із Славського лісництва. Ялинку оздобили автентичними яворівськими іграшками від народних майстрів, золотистими кульками виробництва Склодзеркального заводу та яскравою ілюмінацією. 

На встановлення, прикрашання та охорону ялинки місто виділило 55,5 тис. грн. Ілюмінацію та розважальну програму організували за кошти спонсорів.

Фото: ЛМР. Грудень 2012-го

Новий рік-2014

Кінець 2013 року став для України символом змін: розпочалася Революція Гідності і сотні тисяч львів’ян вийшли на вулиці міста, аби продемонструвати свою небайдужість до подальшої долі країни.

Відтак головна ялинка міста теж стала проєкцією того, що відбувалося. Напередодні нового, 2014-го, року її прикрасили символікою України та Європейського Союзу!

Фото: afishalviv.net Грудень 2013-го

Новий рік-2015

Тогорічна головна ялинка міста була приблизно 20 метрів заввишки. Її привезли до Львова з Дрогобицького лісгоспу (Бориславське лісництво). З міського бюджету на це виділили 4152 грн.

Різдвяне дерево, що мерехтіло синьо-жовтими кольорами, прикрасили іграшками. Їх розмалювали учні львівських шкіл та художньої школи імені Олекси Новаківського. Також деякі іграшки для ялинки вже за традицією виготовили яворівські майстри. 

фото ZAXID.NET. Грудень 2014-го

Новий рік-2016

А це дерево, заввишки приблизно 20 метрів, приїхало до нас із Бориславського лісництва.

Того року ялинку теж прикрасили дерев'яними іграшками та синьо-жовтими гірляндами. 

Фото: Справжня Варта. Грудень 2015-го

Новий рік-2017

Такий вигляд мала 20-метрова ялинка, встановлена у центрі Львова з нагоди нового, 2017-го, року. Її купили в Дрогобицькому районі поблизу Східниці за 4,5 тис. грн. 

Загалом на її транспортування, монтаж, ілюмінацію, прикрашання та охорону з міського бюджету виділили приблизно 116 тис. грн.

Для її оздоблення використали іграшки з минулого року. Також того року було оновлено святкову ілюмінацію. 

Фото: varta.com.ua Грудень 2016-го

Новий рік-2018

Ялинка-2018 суттєво відрізняється від ялинок попередніх років. Того року на ній не було традиційних іграшок.

Втім, під нею встановили декорації у вигляді подарунків, а гірлянда, куплена з-за кордону, сяяла жовтим кольором. 

Ялинку подарувала Львову мешканка смт Брюховичі. Дерево росло у її дворі й  досягло занадто великих розмірів – заввишки 18 метрів. 

Фото: lviv1256.com Грудень 2017-го

Новий рік-2019

З нагоди 2019 року місто також отримало ялинку в подарунок. Цього разу святкове дерево у 20 метрів заввишки подарувала місту Надія Петрух, мешканка села Буда Яворівського району Львівської області.

На ній практично не було іграшок, оскільки міська влада вирішила приділити більше уваги її освітленню. На це з бюджету Львова виділили 100 тисяч гривень.

Фото: Роман Балук. Грудень 2018-го

Новий рік-2020

У 2020 році ялинку заввишки 16 метрів зрізали на території колишнього заводу «Кінескоп». Її особливістю було те, що вона була сріблястою. На встановлення, демонтаж та охорону дерева місто витратило до 60 тис. грн з міського бюджету.

Фото: Руслан Литвин. Грудень 2019-го

Новий рік-2021

А цю 18-метрову красуню привезли до міста з Дрогобицького району. Її прикрасили так само, як і у минулі роки, та використали стару ілюмінацію. В зв'язку з пандемією відкриття головної ялинки Львова відбулось в режимі онлайн, аби уникнути великого скупчення людей.

Фото з відкритих джерел. Грудень 2020-го

Новий рік-2022

Цьогорічну ялинку подарував місту Лева 86-річний мешканець села Оброшине Львівської області Василь Козленко. Зелену красуню заввишки 17 метрів прикрасили жовтими гірляндами та «павуками».

Фото: Вголос. Грудень 2021-го

ІА "Вголос": НОВИНИ