Про це він заявив під час свого виступу на II засіданні Комітету економічних реформ, повідомляє прес-служба Президента України.
Також він прогнозує зростання ВВП не менше 5% на рік. "Одним з важливих складових успіху реформ буде досягнення нами середнього темпу зростання ВВП не менше 5% на рік", - заявив В.Янукович.
На його думку, "здійснення реформ повинне забезпечити вже в 2013-2014 рр. скорочення дефіциту бюджету до рівня 2% ВВП, зниження інфляції до 5-6%, установку середнього розміру пенсії не менше 45% від середньої зарплати".
Крім того В.Янукович обіцяє "встановити економічно обгрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги, при яких ... багатий платить справедливу ціну, а бідний отримує від держави адресну допомогу".
Президент також заявив, що будуть додаватися всі зусилля для поліпшення інвестиційного клімату в Україні, зокрема, найближчим часом буде реформована податкова система. Влада зробить все можливе для прийняття Податкового кодексу і деяких змін в чинне законодавство.
Нагадаємо, 20 травня ц.р. Верховна Рада прийняла проект закону про державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 р.
Відповідно до програми, у 2010 р. очікується зростання реального ВВП на 3,7%, номінальний ВВП, згідно з прогнозами, складе 1 трлн 83,1 млрд грн, зростання об'єму продукції промисловості прогнозується на рівні 5,3% в порівнянні з 2009 р. Крім того, рівень інфляції в 2010 р. в середньому до попереднього року прогнозується на рівні 12,2%, грудень до грудня попереднього року - 13,1%. Очікується, що прямі іноземні інвестиції в економіку України в 2010 р. складуть 5 млрд дол.
У той же час, згідно підписаного 29 квітня Президентом України Віктором Януковичем закону № 2154-VI "Про державний бюджет України на 2010 р.", зростання ВВП в 2010 р. планується щонайменше на рівні 3,7%. Прогнозований рівень інфляції становить 9,7%.
Також варто нагадати, що 19 квітня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що новий Податковий кодекс набуде чинності 1 січня 2011 р.
Головне, що повинно бути в кодексі, за словами М.Азарова - основа подальшої лібералізації податкової системи, створення сприятливих умов, для бізнесу, а також податкові канікули для малого бізнесу і "цілий ряд інших моментів, які стимулюють середній бізнес, малий бізнес".
Нагадаємо, раніше Світовий банк (СБ) назвав Україну однією з країн з найскладнішою системою оподаткування. За рейтингом СБ та IFC, система адміністрування податків в України - одна з найскладніших у світі. Україна займає 181 місце серед 183 країн світу за показниками умов сплати податків.
ІА "Вголос": НОВИНИ